Znajdź nas na

FAKTY

Przetarg na zabudowania po byłej szkole w Bałtowie – rozstrzygnięty!

Wygląda na to, że gminie Bałtów udało się sprzedać zabudowania po byłej szkole podstawowej. Jak poinformował nas Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, w drugim przetargu wpłynęła jedna oferta kupna. Zabudowania po byłej placówce oświatowej znajdują się w ścisłym centrum miejscowości i jak zapewnia wójt, nie może być w nich prowadzona działalność uciążliwa.

Zabudowania po byłej Szkole Podstawowej w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Trwają prace przygotowujące dokumentację do wydania aktu notarialnego. Obiekty po byłej szkole znajdują się w centrum miejscowości.  Bałtów się rozwija, z roku na rok przybywa odwiedzających nas turystów. Powstają nowe miejsca hotelowe, gastronomiczne, agroturystyczne. Rynek turystyczny jest na tyle chłonne, aby powstawały nowe obiekty, a zabudowania po byłej szkole są ku temu najlepszą okazją – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

 Przypomina, że nieruchomość składa się z dwóch obiektów, które mogą być wykorzystane pod działalność handlowo-usługową: restauracje, hotele, sklep. Nie może ono jednak powodować żadnych uciążliwości. 

– Pozostawiamy swobodę w działaniu oferentowi, którym jest spółka Publima. Z zapewnień nabywcy wynika, że może powstać tam  obiekt usługowo-handlowy – podsumowuje wójt. 

Zabudowania po byłej szkole podstawowej
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this