Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Zbyt mocno nacisnął pedał gazu! 

Funkcjonariusze ostrowieckiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który jechał z niedozwoloną prędkością. Tym razem mocniej na pedał gazu nacisnął 21-letni mieszkaniec gminy Ćmielów, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowany o 64 km/h.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do zdarzenia doszło wczoraj (22 listopada)  po godzinie 20.00 na Alei 25-lecia Wolności  w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 21-letniego kierującego pojazdem marki Mitsubishi. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 64 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, muszą się liczyć z utratą prawo jazdy na 3 miesiące. 21-latek ukarany został również  mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, a  na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Ostrowieccy mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość to nadal jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń, a do tego zajmuje niechlubne wysokie miejsce w statystykach przyczyn wypadków drogowych.

Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli kierujący w tym czasie po raz kolejny zostanie zatrzymany do kontroli, czas zatrzymanego prawa jazdy wydłuża się do 6 miesięcy. Jeżeli zostaniemy w tym czasie po raz kolejny zatrzymani do kontroli, organ wydający prawo jazdy cofa uprawnienia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this