Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski: Czy remontu doczeka się kładka przy nowym moście w ciągu Alei 3 Maja? 

Budowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 754 (Aleja 3 Maja) w Ostrowcu Świętokrzyskim wzbudza spore zainteresowanie mieszkańców, którzy obserwują postępujące prace. Jedni twierdzą, że nowy most będzie wizytówką miasta, drudzy zastanawiają się swoją architekturą wkomponuje się w urbanistyczny układ miasta. Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego w swojej interpelacji pyta natomiast czy remontu doczeka się kładła biegnąca wzdłuż mostu.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak już informowaliśmy najbardziej skomplikowana część realizacji mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim już za Mota-Engil Central Europe. Na obiekcie zamontowane zostały 80- tonowe słupy pylonu, połączone stalowym ryglem.  Zakończyły się prace spawalnicze przy scalaniu elementów oraz roboty antykorozyjne tych elementów.

Obecnie montowane są  22 wanty o łącznej wadze powyżej 30 ton. Ich zadaniem jest podwieszenie płyty pomostowej do pylonu. Montaż i proces pierwszego sprężania want powinny zakończyć się w I połowie maja. W kolejnych etapach prac na moście pozostanie wykonanie izolacji i konstrukcja nawierzchni na płycie ustroju, wykonanie kap chodnikowych oraz montaż elementów wyposażenia obiektu, takich jak np. bariery, balustrady czy elementy oświetlenia. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowczanie mają podzielone zdania na temat powstającej konstrukcji. Jednym podoba się nowoczesny wygląd mostu, który ma szansę stać się wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego, innym przeszkadza jego nowoczesna i sporych rozmiarów konstrukcja. 

Czy remontu doczeka się również kładka dla pieszych? O to w swojej interpelacji apeluje Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego. 

– Zwracam się z prośbą o podjęcie inicjatywy i rozpoczęcie działań zmierzających do szybkiego remontu kładki biegnącej wzdłuż nowego mostu na rzece Kamiennej. To urokliwe miejsce w centrum miasta nie powinno pozostawać w takim stanie jak obecnie i stanowić brzydki kontrast w stosunku do nowego obiektu mostowego. Warto zadbać o ładne skomponowanie tego przejścia z otaczającymi go obiektami. Ponadto to właśnie miejsce przekraczają osoby kierujące się do naszego miasta. I to ten właśnie wizerunek zapamiętują i komentują przekazując go   innym – apeluje Paweł Walesic. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Czy obok nowo wybudowanego mostu straszyć będzie stara kładka? Czy władze do serca wezmą sobie apel radnego?  Do tematu wrócimy niezwłocznie po tym, jak w Biuletynie Informacji publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. opublikowana zostanie odpowiedź na interpelację radnego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this