Znajdź nas na

FAKTY

Akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego w Boksycce!

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła śledztwo o prowadzone przeciwko Piotrowi M. podejrzanemu m.in. o spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu i środków odurzających, w wyniku którego zginęło 5 osób. Do tragedii doszło w maju 2023 roku w Boksycce.

Źródło: FB KP PSP w Ostrowcu Św.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 28 maja 2023 roku na drodze krajowej nr 9 w Boksycce. 

Z ustaleń policji wynikało wówczas, że 38-letni Piotr M. stracił panowanie nad pojazdem (osobowym Mercedesem). Zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z Fiatem, którego prowadził 72-latek. Autem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 lat. 

Trzej mężczyźni w wieku kolejno 19, 43, 72 lata i dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu. 16-latek trafił do szpitala.

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia, zeznań świadków, nagrań z monitoringu, opinii biegłych, w tym medycznych, z zakresu fizykochemii i z zakresu rekonstrukcji wypadków komunikacyjnych – w oparciu o który prokurator przedstawił ostatecznie podejrzanemu łącznie 3 zarzuty: spowodowania w stanie nietrzeźwości (ponad 1,1 promila alkoholu we krwi) i pod wpływem narkotyków (kokaina i marihuana), w tym w następstwie przekroczenia dopuszczalnej prędkości maksymalnej o co najmniej 97 km/h, wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło 5 osób, a szósta doznała ciężkich obrażeń ciała; kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków; posiadania narkotyków w postaci marihuany i kokainy.

W toku przesłuchania w charakterze podejrzanego Piotr M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

W toku śledztwa prokurator zabezpieczył mienie podejrzanego na poczet przyszłych kar i środków karnych o charakterze majątkowym.

11 kwietnia 2024 roku prokurator skierował w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Piotr M. pozostaje tymczasowo aresztowany. Poszczególne zarzucane mu czyny zagrożone są karami jednostkowymi w wymiarach odpowiednio do 12, do 3 i do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie oczekujemy na wyznaczenie terminu rozprawy.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this