Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski: Otwarto obwodnicę miasta w ciągu dk9!

Kierowcy od czwartku mogą korzystać z nowej tzw. małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu dk 9. Jednocześnie zmienił się przebieg krajowej „9” i jej oznakowanie na terenie miasta. Blisko 3-kilometrowa obwodnica ma ułatwić podróżowanie w relacji Radom – Opatów – przekazała GDDKiA.

Źródło: GDDKiA Kielce

ak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Kielcach, nowy przebieg DK9 będzie mniej skomplikowany od obecnego – kierowcy unikną przejazdu pomiędzy zabudową jednorodzinną i pokonywania kilku skrzyżowań z drogami lokalnymi. Dzięki nowej obwodnicy możliwe będzie oddzielenie ruchu miejskiego od tranzytowego.

W ramach zadania wybudowany został odcinek jednojezdniowej drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o długości około 2,7 km. Biegnie ona nowym śladem, od przebudowanego węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej DK9, stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa.

W ramach inwestycji wybudowanych zostało sześć obiektów inżynierskich, w tym wiadukt nad drogą powiatową i dwa mosty, przepusty ekologiczne oraz rondo w miejscu włączenia nowego przebiegu DK9 w istniejącą trasę.

Budowa tzw. małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego została zrealizowana w systemie projektuj i buduj przez konsorcjum firm Fabe Polska (lider) i SP Sine Midas Stroy za 52,9 mln zł. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this