Znajdź nas na

FAKTY

Po tężni solankowej – kapsuła normobaryczna! W Ćmielowie powstanie „centrum zdrowia”?

Czy po tężni solankowej w centrum Ćmielowa powstanie również kapsuła normobaryczna? Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa zapewnia, że zrobi wszystko, aby mieszkańcy mieli dostęp do najnowocześniejszych metod prozdrowotnych. – Podróżując po Polsce podpatruję różnego rodzaju rozwiązania. Kapsuła normobaryczna zwana jest kapsułą życia. Spowalnia procesy starzenia, przyspiesza proces regeneracji organizmu. Dlaczego nie mielibyśmy jej mieć w naszym Ćmielowie, przecież to najlepszy z możliwych adresów – mówi Joanna Suska.

Źródło: FBAX MED Normobaria Szczecin

Gdy kilka lat temu w Ćmielowie stanęła pierwsza w województwie świętokrzyskim tężnia solankowa zainteresowanie wśród mieszkańców gminy Ćmielów, jak i turystów było nią ogromne. Tak jest do dziś. Gdy tylko rozpoczyna się sezon wiosenny na ławeczkach tuż przy tej prozdrowotnej atrakcji odpoczywają osoby w różnym wieku, od maluchów, po seniorów.  Już nie trzeba jechać do Ciechocinka, aby odbyć nadmorski spacer. Solny aerozol jest tuż na wyciągnięcie dłoni.

Okazuje się, że to nie jedyny pomysł na poprawę jakości zdrowia mieszkańców. Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa zaznacza, że w planach ma również budowę kapsuły.  A wszystko za sprawą panujących w jej wnętrzu warunków, które poprawiają funkcjonowanie organizmu. 

– Takie innowacyjne pomysły przychodzą mi do głowy w trakcie podróży po Polsce. Moim nadrzędnym celem, który zawsze mi przyświeca jest dbałość o zdrowie mieszkańców. Idąc z duchem czasu, śledząc nowinki medyczne, ale będąc również w Kołobrzegu widziałam takie kapsuły normobaryczne. To rozwiązania, które cieszą się coraz większa popularnością. To odkrycie medyczne  XXI wieku. Jak pisał bowiem Jan Kochanowski nie ma nic naj cenniejszego niż zdrowie. Ważne są drogi, kanalizacja, inwestycje, natomiast inwestycja  w człowieka to największy skarb – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Tężnia solankowa w Ćmielowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że kapsuła normobaryczna,  to pomieszczenie, które przede wszystkim spowalnia proces starzenia się organizmu. Przyśpiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie krwi, a także zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki nim  ciało jest lepiej odżywione, szybciej się regeneruje oraz wygląda młodziej. 

– Warunki panujące w komorze normobarycznej mają bardzo duży wpływ na poprawę wydolności fizycznej, zdolności umysłowych, jak również samopoczucia. Rozmawiałam już o tym pomyśle z mieszkańcami gminy podczas spotkań przedwyborczych. Jest duże zainteresowania tą formą terapii. Kiedyś miałam możliwość uczestniczenia w takim seansie w sąsiednim powiecie, w Kałkowie. Kapsuła wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie. Seans trwa minimum dwie godziny. Niestety tam seanse są płatne, ja chciałaby, aby korzystanie z kapsuły w Ćmielowie było bezpłatne. Zdrowie jest bowiem bezcenne – podkreśla burmistrz Ćmielowa.

Wnętrze kapsuły normobarycznej
Źródło: FBAX MED Normobaria Szczecin

Tłumaczy, że kapsuła normobaryczna mogłaby stanąć w okolicach ćmielowskiego Rynku, aby znajdowała się nieopodal tężni solankowej. Na jej budowę i użytkowanie Joanna Suska chce pozyskać środki unijne. 

– Mielibyśmy wówczas takie nasze centrum zdrowia – podsumowuje.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this