Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowczanin wsiadł „za kółko” z promilami i bez uprawnień!

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał nieodpowiedzialny kierowca z Ostrowca Św., który w ręce mundurowych wpadł na ulicy Karola Szymanowskiego. Teraz ze swojego zachowania nieodpowiedzialny kierujący będzie tłumaczył się przed sądem.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Świętokrzyska Policja

Wczoraj (niedziela, 12 marca) około godziny 14.00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w kierunku ul. Karola Szymanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim porusza się pojazd marki Peugeot. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, siedzący za kierownicą mężczyzna prawdopodobnie może znajdować się pod wpływem alkoholu. Po chwili policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego francuskim autem, którym okazał się 43-latek. Ostrowczanin podróżował swoim pojazdem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili stróże prawa, nie posiadał on uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Mundurowi apelują do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this