Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski: Trzymiesięczny areszt dla nożownika!

Na wniosek Policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 44-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do zdarzenia doszło we wtorek (30 listopada) na terenie jednego z ostrowieckich domów pomocy społecznej.

Budynek Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak informowaliśmy do sprzeczki między mężczyznami doszło we wtorek (30 listopada) około godziny 10:35. 

– Obaj ostrowczanie odpracowywali tam zasądzone prace społeczne. W trakcie awantury 47-latek zranił w dłoń 44-latka, a ten kolejno dwukrotnie zadał mu cios nożem w okolice brzucha. Wezwani na miejsce medycy po udzieleniu pierwszej pomocy, zabrali obu mężczyzn do szpitala. Po badaniach 44-letni nożownik został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2,5 promila. Jego „kolega” z raną kłutą brzucha pozostał w szpitalu. Nad sprawą od razu zaczęli pracować ostrowieccy kryminalni – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili napastnikowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie  środka izolacyjnego wobec mężczyzny. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this