Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowieccy policjanci na rowerach patrolują miasto!

Rower ma taką przewagę nad samochodem, że wjedzie praktycznie wszędzie, a gdy rowerzystą jest policjant, korzyści może być zdecydowanie więcej. Funkcjonariusz poprzez taką formę patrolu jest bliżej obywateli, a co za tym idzie, łatwiej jest mu nawiązać kontakt. Cztery specjalnie oznakowane jednoślady trekkingowe trafiły także do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni.

policjanci na rowerach
fot. Świętokrzyska Policja

Służba pełniona z wykorzystaniem roweru niejednokrotnie ma przewagę nad służba pełnioną z wykorzystaniem środka transportu, chociażby z tego względu, że funkcjonariusz poprzez taką formę patrolu jest bliżej obywateli, a co za tym idzie, łatwiej jest mu nawiązać kontakt. Ponadto na obszarach o gęstym zaludnieniu i dużych skupiskach ludzi, policjanci na rowerach mogą szybciej dotrzeć do miejsc zgłaszanych interwencji, korzystając z przejazdów przez parki, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, kompleksy sportowe na wolnym powietrzu, czy inne podobne miejsca.

W roku 2017 na ulice kraju wyjechało ponad 2600 patroli rowerowych, w których łącznie służbę pełniło blisko 5 tys. funkcjonariuszy. Policyjne patrole rowerowe spotykają się z dużą aprobatą społeczeństwa, więc w dalszym ciągu zasadnym jest podejmowanie działań mających na celu popularyzację tej formy pełnienia służby, a także doskonalenie umiejętności zawodowych, policjantów, którzy biorą w niej udział.

fot. Świętokrzyska Policja

Służbę w takiej formie rozpoczęli również funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Cztery specjalnie oznakowane jednoślady trekkingowe zostały zakupione ze środków współfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Policjantów na rowerach spotkać będzie  można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, na skwerach, akwenach wodnych czy też na leśnych ścieżkach. Funkcjonariusze na rowerach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this