Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowieccy policjanci na rowerach patrolują miasto!

Rower ma taką przewagę nad samochodem, że wjedzie praktycznie wszędzie, a gdy rowerzystą jest policjant, korzyści może być zdecydowanie więcej. Funkcjonariusz poprzez taką formę patrolu jest bliżej obywateli, a co za tym idzie, łatwiej jest mu nawiązać kontakt. Cztery specjalnie oznakowane jednoślady trekkingowe trafiły także do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni.

policjanci na rowerach
fot. Świętokrzyska Policja

Służba pełniona z wykorzystaniem roweru niejednokrotnie ma przewagę nad służba pełnioną z wykorzystaniem środka transportu, chociażby z tego względu, że funkcjonariusz poprzez taką formę patrolu jest bliżej obywateli, a co za tym idzie, łatwiej jest mu nawiązać kontakt. Ponadto na obszarach o gęstym zaludnieniu i dużych skupiskach ludzi, policjanci na rowerach mogą szybciej dotrzeć do miejsc zgłaszanych interwencji, korzystając z przejazdów przez parki, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, kompleksy sportowe na wolnym powietrzu, czy inne podobne miejsca.

W roku 2017 na ulice kraju wyjechało ponad 2600 patroli rowerowych, w których łącznie służbę pełniło blisko 5 tys. funkcjonariuszy. Policyjne patrole rowerowe spotykają się z dużą aprobatą społeczeństwa, więc w dalszym ciągu zasadnym jest podejmowanie działań mających na celu popularyzację tej formy pełnienia służby, a także doskonalenie umiejętności zawodowych, policjantów, którzy biorą w niej udział.

fot. Świętokrzyska Policja

Służbę w takiej formie rozpoczęli również funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Cztery specjalnie oznakowane jednoślady trekkingowe zostały zakupione ze środków współfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Policjantów na rowerach spotkać będzie  można przede wszystkim w miejscach trudno dostępnych dla radiowozu, a więc w parkach, na skwerach, akwenach wodnych czy też na leśnych ścieżkach. Funkcjonariusze na rowerach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this