Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecka lecznica będzie mieć nowoczesny tomograf!

Blisko 4 miliony złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 otrzymał ostrowiecki szpital. Umowy z Tomaszem Kopcem, dyrektorem szpitala podpisał dziś (poniedziałek, 28 marca) Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski. Dzięki pozyskanym środkom placówka zyska nowoczesny tomograf komputerowy o wartości 3, 5 miliona złotych. 450 tysięcy zł wyniesie remont i adaptacja pomieszczeń dla potrzeb rehabilitacji covidowej.

Ostrowiecki szpital zyska nowoczesny tomograf fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

– Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo dobrze wpisał się w opiekę nad pacjentami z covidem. Parlamentarzyści wyczulili mnie na problem, że szpital potrzebuje dofinansowania i z przyjemnością mogłem przedstawić tę sprawę do akceptacji ministra zdrowia. Pieniądze z tak zwanej rezerwy covidowej poszły między innymi na te właśnie inwestycje. Dziękuję parlamentarzystom, władzom samorządowym, dyrekcji szpitala i wszystkim, którzy pilotowali ten projekt – mówił wojewoda podczas uroczystości podpisania umów, w której wzięli udział także świętokrzyscy parlamentarzyści: poseł Krzysztof Lipiec, poseł Andrzej Kryj, senator Jarosław Rusiecki, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.: starosta Marzena Dębniak, Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego, a także Danuta Barańska, radna powiatowa z KWW Jarosława Górczyńskiego i przewodnicząca Rady Społecznej szpitala.  

Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św., a także Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski
fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Tomograf komputerowy jest niezbędny do szybkiego i sprawnego diagnozowania wszelkich stanów zagrożenia życia pacjentów. Dotychczas wykorzystywany sprzęt jest już wyeksploatowany (wykonano nim 82 tys. badań), ulega on częstym awariom, co dezorganizuje pracę szpitala i generuje wysokie koszty.

Jeśli chodzi o przygotowanie szpitalnych pomieszczeń do rehabilitacji covidowej pacjentów, pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędne prace remontowo-budowlane oraz dostosowanie infrastruktury do obowiązujących przepisów i standardów, a także na zakup wyposażenia do rehabilitacji. Bezpieczna i skuteczna rehabilitacja jest podstawowym elementem powrotu do zdrowia po chorobie.

O przekazanych z budżetu państwa środkach pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this