Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiecki szpital zyska nowoczesny tomograf! W jego zakupie pomogą środki z budżetu państwa!

Wsparcie z budżetu państwa w wysokości blisko 4 milionów złotych otrzyma ostrowiecki szpital na zakup tomografu, a także remont pomieszczeń, w których uruchomiona zostanie rehabilitacja pocovidowa. Informację tę przekazali podczas dzisiejszej (środa, 2 marca) konferencji prasowej poseł Andrzej Kryj, Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego, a także Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św.

Pracownia rezonansu magnetycznego w Ostrowcu Św. 22 stycznia 2020 r. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W grudniu ubiegłego roku do Wojewody Świętokrzyskiego trafił wniosek, dotyczący zakupu tomografu (3,5 miliona złotych)  i uruchomienia rehabilitacji pocovidowej (450 000 zł) w ostrowieckim szpitalu. Dziś, podczas konferencji prasowej Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, Marzena Dębnika, starosta powiatu ostrowieckiego i Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św. poinformowali, że rządowe wsparcie udało się pozyskać.  

– Są to środki rządowe zostaną one bardzo dobrze wykorzystane – mówiła Marzena Dębniak. 

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP dodał z kolei, że z prośbą o wparcie zwracali się do niego pracownicy szpitala. 

– To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo wszyscy możemy w tym szpitalu potrzebować pomocy. Możemy w tym szpitalu się leczyć.  Od kilku miesięcy ten problem tomografu pojawiał się w przestrzeni medialnej i wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że taki szpital, jak szpital ostrowiecki, szpital, który przyjmuje tak dużo pacjentów, szpital, którego oddział ratunkowy jest tak bardzo mocno obciążony, powinien być wyposażony w sprzęt nowoczesny, w sprzęt niezawodny. Wielokrotnie rozmawiając wcześniej z dyrekcją szpitala, z panią starostą, zdawałem sobie sprawę z tego, że jest to konieczność. I muszę powiedzieć także, że pracownicy tego szpitala zwracali się do mnie, jako do posła z prośbą o wsparcie. Dzisiaj cieszę się, że zarówno pani starosta, jak i pan dyrektor mają taką chwilę radości. Radości z tego, że udaje się rozwiązać kolejny problem, dzięki środkom rządowym – mówił poseł Andrzej Kryj.   

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że zawsze stara się wspierać instytucje gminne i powiatowe w pozyskiwaniu środków rządowych.    

– Tomograf to jedna rzecz, natomiast druga rzecz, to środki na to, aby przygotować rehabilitację pocovidową. Ten problem też będzie rozwiązany, bo właśnie dla tych osób, które zostały dotknięte powikłaniami pocovidowymi szpital będzie mógł prowadzić swoją działalność – tłumaczył poseł.  

Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. podkreśla, że tomograf, z którego aktualnie korzysta szpital,  jest bardzo mocno eksploatowany, w ostatnim czasie uległ też awarii. 

– Cieszymy się i liczymy na to, że jak najszybciej uda nam się te procedury przeprowadzić, aby to urządzenie zastąpić, które jest już obecnie przeszło 10-letnie, nowym urządzeniem, a faktycznie rehabilitacja uzupełni ofertę naszego szpitala, bo jest niezbędna w tym, aby jak najszybciej wracali pacjenci po covidzie do pełnej sprawności i wracali na rynek pracy, a to jest dzisiaj najistotniejsze – mówi Tomasz Kopiec i dodaje, że zakup zostanie sfinansowany w całości. 

Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ZOZ w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dyrektor naczelny poinformował także o zakresie prac remontowych, jakie docelową pozwolą na uruchomienie rehabilitacji pocovidowej. Będą one obejmowały dostosowanie i przebudowę korytarza łączącego część główną szpitala z częścią łącznika. 

– W tej chwili prace nad koncepcją architektoniczną trwają. W związku z tym, to będzie się wiązało z dosyć sporym utrudnieniem komunikacyjnym głównie, jeśli chodzi o parter. Natomiast myślę, że zakończymy te prace w przeciągu pół roku – mówi Tomasz Kopiec. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this