Znajdź nas na

FAKTY

NASK ostrzega przed wpisami mającymi wywoływać negatywne emocje wobec uchodźców z Ukrainy!

NASK ostrzega przed wpisami, które mają wywoływać negatywne emocje wobec uchodźców z Ukrainy. Prosimy o krytyczną ocenę treści – radzi NASK.

Korczowa, 02.03.2022. Uchodźcy z Ukrainy na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej, 2 bm. Trwa inwazja rosyjska na Ukrainę. (jm) PAP/Darek Delmanowicz

NASK jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

„Apelujemy o czujność na pojawiające się wpisy, które mają na celu generować negatywne emocje wobec uchodźców i do zmiany naszej postawy wobec osób uciekających przed wojną. Prosimy o krytyczną ocenę kontrowersyjnych treści. Nie dajmy się sprowokować” – głosi środowy wpis NASK na Twitterze.

NASK przekazał, że widoczna jest wzmożona akcja dezinformacyjna dotycząca uchodźców pochodzenia innego niż ukraińskie.

„Prosimy o zwiększenie uwagi na pojawiające się treści w internecie oraz weryfikacje ich, zanim informację przekażemy dalej” – apeluje NASK.

Od 24 lutego trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wraz z nią rozpoczęła się fala dezinformacji w internecie. NASK podkreśla, że w polskiej infosferze pojawiają się nieprawdziwe, zmanipulowane informacje, które mają zmienić postawę wobec aktualnych wydarzeń, a zwłaszcza osłabić wsparcie polskiego społeczeństwa dla Ukrainy.

NASK zachęca do zapoznawania się z treściami publikowanymi przez instytut na profilu #WłączWeryfikację na Facebooku – i Twitterze.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker przekazał w środę, że ostatniej doby z Ukrainy przybyło do Polski 98 tys. osób, łącznie ponad 450 tys. (PAP)

ktl/ joz

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this