Znajdź nas na

FAKTY

Oszustwo internetowe w Starachowicach – kobieta straciła ponad 14 tysięcy złotych!

44-letnia kobieta z powiatu starachowickiego stała się kolejną ofiarą oszustwa w Internecie. Straciła ponad 14 000 złotych. Policja ostrzega, że w dobie coraz większej liczby transakcji online, należy zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Oszuści nie próżnują. Nie daj się oszukać w sieci. Źródło: Adobe Stocks

Kobieta, korzystając z popularnego portalu społecznościowego, zamieściła ogłoszenie dotyczące sprzedaży zestawu niemowlęcego. Po krótkim czasie otrzymała kontakt od potencjalnej kupującej, która w trakcie korespondencji, rzekomo dla ułatwienia transakcji, wysłała link do strony, na której kobieta mogła wprowadzić swoje dane bankowe. Niestety, w tym momencie oszuści przejęli kontrolę nad kontem 44-latki i wypłacili z niego niemałą sumę pieniędzy.

Oszustwa internetowe to już niestety codzienność. Wiele osób korzysta z zakupów online, ale trzeba zawsze pamiętać, żeby nie ulegać łatwym obietnicom i prośbom. Trzeba być szczególnie ostrożnym, zwłaszcza przy przekazywaniu swoich danych osobowych i bankowych. Warto korzystać tylko z wiarygodnych portali i aplikacji, a także zabezpieczać swoje konta silnymi hasłami oraz zabezpieczeniami typu dwuskładnikowe uwierzytelnienie.

Policja przypomina, że oszuści często korzystają z różnych sposobów, aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar. Należy być czujnym i uważać na podejrzane prośby o przekazanie pieniędzy lub danych osobowych. W przypadku jakiejkolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z innymi użytkownikami lub ze specjalistami ds. bezpieczeństwa w Internecie.

Transakcje internetowe są coraz bardziej popularne, ale niestety wiążą się także z ryzykiem oszustw. Warto zachować rozwagę i ostrożność, a także korzystać tylko z zaufanych i sprawdzonych źródeł. Przypominamy także, że w przypadku padnięcia ofiarą oszustwa, warto natychmiast skontaktować się z policją, aby rozpoczęła odpowiednie śledztwo i pomogła w odzyskaniu utraconych pieniędzy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this