Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Utrudnienia na DK 73 w Busku- Zdroju w związku z protestem rolników!

Ponad dobę mogą występować utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 73 w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie), w związku z protestem rolników. Uczestnicy zgromadzenia planują blokadę drogi przez 26 godzin. Policja wyznaczyła zalecane objazdy – poinformowały służby drogowe.

Protest rolników w Hrubieszowie Źródło: policja.gov

Jak przekazał PAP asp. szt. Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju uczestnicy demonstracji będą blokować rondo im. Jana Pawła II na skrzyżowaniu dróg krajowej 73 z drogą wojewódzką nr 973.

Policjanci będą kierować samochody na objazdy. Dla pojazdów osobowych objazd poprowadzony będzie ulicami Buska-Zdroju.

Z kolei kierowcy pojazdów ciężarowych, jadący od strony Kielc w kierunku Tarnowa, w Chmielniku powinny kierować się na drogę wojewódzką nr 765 do Staszowa, a następnie na drogę wojewódzką nr 757 w kierunku Stopnicy i drogę krajową nr 73. Z kolei ciężarówki jadące od Tarnowa, do Kielc, powinny kierować się w Stopnicy na drogę wojewódzką nr 757 w kierunku Staszowa.

Osoby poruszające się pojazdami ciężarowymi, które chcą z Pińczowa dojechać do Nowego Korczyna, powinny kierować się drogą wojewódzką nr 766 do miejscowości Kije, następnie drogą krajową nr 78 do Chmielnika, drogą wojewódzką nr 765 do Staszowa, następnie drogę wojewódzką nr 757 w kierunku Stopnicy i drogi krajowej nr 73 w kierunku skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w miejscowości Słupia. Dalej, do Nowego Korczyna należy cały czas jechać drogą krajową nr 79.

Ciężarówki jadące z Nowego Korczyna w kierunku Pińczowa powinny poruszać się tą samą trasą w odwrotnej kolejności. Pojazdy ciężarowe jadące z Kazimierzy Wielkiej w kierunku Kielc powinny kierować się na drogę wojewódzką nr 768 i 766 w stronę Pińczowa i dalej do Morawicy.

Ciężarówki jadące z Kielc w kierunku Kazimierzy Wielkiej powinny poruszać się tą samą trasą w odwrotnej kolejności.

Jak deklarują organizatorzy zgromadzenia, zachowany ma być korytarz życia, z którego będą mogły korzystać służby ratunkowe. Blokada drogi ma potrwać do godz. 12 w czwartek. (PAP)

autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this