Znajdź nas na

FAKTY

Otwarcie pracowni patronackiej Mercedesa w CK Technik!

W Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik w Kielcach powstała pracownia patronacka firmy Mercedes Nobile Motors Sp. z o. o. Miejsce to połączy odpowiednie przygotowanie zawodowe z nowatorską częścią praktyczną. Wszystko z korzyścią zarówno dla uczniów, firmy oraz rozwijania procesu edukacyjnego. – Dzięki takim wspaniałym działaniom zachęcamy uczniów do łączenia swojej przyszłości ze szkołami zawodowymi oraz wzrostu konkurencyjności edukacji zawodowej na terenie Świętokrzyskiego – mówiła podczas uroczystego otwarcia pracowni wicemarszałek Renata Janik.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Formuła kształcenia patronackiego jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed młodymi ludźmi współczesny rynek pracy. To  rozwiązanie, które wychodzi na potrzeby firm oraz uczniów i ich szkół. Klasy patronackie, tworzone w szkołach zawodowych, a także uruchamianie pracowni patronackich, takich jak ta w kieleckim Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik, przy współpracy z prywatnymi przedsiębiorstwami, są coraz popularniejsze.

– To znakomite połączenie szkolnej wiedzy teoretycznej i pierwszych praktycznych doświadczeń w pracy. Cieszę się, że są w naszym regionie przedsiębiorstwa, które  z zaangażowaniem przygotowują  uczniów do pracy w  przyszłościowych branżach – mówi wicemarszałek Renata Janik. I dodaje: – Dziękuję firmie Mercedes Nobile Motors, że wspiera proces kształcenia kieleckich uczniów, którzy dzięki Państwa zaangażowaniu mają szansę współpracować ze specjalistami, obsługują nowoczesny sprzęt i nabierają zawodowego obycia. To bezcenny kapitał, który pozwoli młodym ludziom na bezpośrednie przejście z etapu edukacji do pierwszej pracy.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this