Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Co wykazała kontrola kuratorium przeprowadzona w PSP nr 1?

Wracamy do tematu Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niepokojący list na adres naszej Redakcji przesłał rodzic ucznia jednej z szóstych klas „1”. Pisał w nim m.in. o rzekomym zakazie wejścia do szatni po 8.15, jednej czynnej łazience, wyznaczonej na całą szkołę, a także problemach wychowawczych w jednej z klas. Kuratorium Oświaty w Kielcach zaplanowano kontrolę doraźną, której celem miało być wyjaśnienie spraw poruszanych w piśmie. Znamy jej wyniki.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

12 grudnia 2022 roku  na adres mailowy naszej redakcji otrzymaliśmy list od rodzica jednego z uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Opisywał w nim w nim niepokojące sytuacje, jakie jego zdaniem mają miejsce w szkole.

– Obecnie sytuacja w klasie mojego dziecka (…) jest patologiczna. Rośnie hejt przez grupę dzieci, które rządzą klasą. Wychowawca próbuje polubownie rozwiązać sprawę, ale trudno uznać, że spełnia to swoje zadanie skoro uczeń (…) krzyczy na Panią prawie na każdej lekcji, wypowiada się słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Podczas lekcji dzieci palą elektryki i nikt im nie zwraca uwagę. Ponadto wchodząc na teren szkoły zapach papierosów unosi się w powietrzu. Ostatnia sytuacja gdzie dziecku skradziono obuwie z szafki i reakcja szkoły również dziwna. Są kamery ale nie działają, a reakcja szkoły to zakaz wejścia do szatni po 8.15 i informacja do rodziców o tym fakcie. Gdy dziecko coś chce zostawić w szafce otrzymuje informacje czas twój minął. Dzieci zapychały toalety papierem toaletowym reakcja szkoły, na całą szkołę wyznaczona jedna łazienka dla tylu dzieci (bez papieru oczywiście), co budzi zastrzeżenia ze względu na nadal trwającą epidemią COVID-19. Nie wzmocnienie dyżurów czy monitorowanie dzieci wchodzących do toalety. Zamknięcie ich dla dzieci. Ciekawe jaki będzie następny krok dyrekcji, żeby poradzić sobie z młodzieżą niedostosowaną społecznie – pisał rodzic.

Głos w sprawie zabrała dyrektor Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. Zgodnie z informacją przekazaną przez Jana Bernarda Malinowskiego, naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w UM w Ostrowcu Św. łazienki były wyposażone w ręczniki jednorazowe i papier toaletowy. Monitoring wizyjny działał. Spotkanie w szkole rodzice nie zgłaszali żadnych uwag. Do wydziału nie trafiały inne tego typu skargi w bieżącym roku szkolnym dotyczące PSP 1. 

Również Renata Olszańska, dyrektor PSP nr 1 w Ostrowcu Św. zapewniała, że monitoring jest sprawny, a na terenie placówki czynne są wszystkie toalety. 

Zgodnie z zapowiedzią Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach w placówce odbyła się również postępowanie kontrolne w zakresie zapewnienia uczniom bezpiecznych  higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki.

– W wyniku podjętych czynności kontrolnych nie stwierdzono nieprawidłowości w funkcjonowaniu szkoły – czytamy w piśmie od Kazimierza Mądzika, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 

Pismo, jakie otrzymaliśmy ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty w Kielcach

O sprawie informowaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this