Znajdź nas na

FAKTY

Padł kolejny niechlubny rekord zachorowań w Polsce! W województwie świętokrzyskim 11 osób zakażonych koronawirusem!

Takiego rekordu zachorowań od czasu ogłoszenia wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce jeszcze nie było. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażonych osób pochodzi z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144) i mazowieckiego (104). Na terenie województwa świętokrzyskiego w ciągu ostatniej doby ujawniono 11 nowych zakażeń, wśród nich nie ma mieszkańców powiatu ostrowieckiego.W ciągu ostatniej doby w Polsce zmarło 13 zakażonych koronawirusem osób.

Grafika: naOSTRO.info

Kolejne niepokojące informacje płyną do nas z Ministerstwa Zdrowia. Jak przed godziną 11.00 poinformował resort zdrowia w ciągu minionej doby w Polsce odnotowano 809 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wciąż najwięcej chorych znajduje się na terenie województwa śląskiego – 259 osób, małopolskiego – 144 osoby, mazowieckiego – 104 osoby. 

49 nowych zakażeń odnotowano na terenie województwa wielkopolskiego, 41 – pomorskiego, 35 – podkarpackiego, 26 – opolskiego, 22 – dolnośląskiego, 21 – lubuskiego, 17 – warmińsko-mazurskiego, 14 – lubelskiego i zachodniopomorskiego, 11 – świętokrzyskiego, 8 – kujawsko-pomorskiego i jedna osoba z województwa podlaskiego. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało  o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich miała 56 lat (mężczyzna, który hospitalizowany był w Zduńskiej Woli), najstarsza 92-lata (mężczyzna leczony w Krakowie). Jak twierdzi resort zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii w Polsce 50 324 osoby zakaziły się koronawirusem, zmarło  1787 osób.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś (piątek, 7 sierpnia) biuro prasowe Wojewody Świętokrzyskiego. 

To mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego, młoda kobieta z powiat sandomierskiego, kobieta w sile wieku z powiatu sandomierskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego, kobieta w sile wieku z powiat kazimierskiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu buskiego, młody mężczyzna z powiatu buskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu buskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu jędrzejowskiego, a także kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. 

Ponadto w województwie potwierdzono 4 nowe ozdrowienia w powiatach: kieleckiego -1, kazimierskiego -1, buskiego  – 1 oraz 1 osoba spoza województwa świętokrzyskiego (Warszawa).

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1055 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 822 ozdrowienia.

 Obecnie:  33 osoby są hospitalizowane, 1716 osób poddanych jest kwarantannie, 28 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ćmielów: Zamówił pizzę i za nią nie zapłacił, potem okradł sklep spożywczo-przemysłowy! Został aresztowany na 3 miesiące!

FAKTY

Koronawirus: 1136 nowych przypadków zakażenia w Polsce, 36 z nich na terenie województwa świętokrzyskiego!

FAKTY

Przemysław Długosz: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt to zamach na polskie rolnictwo! Akcja ulotkowo-informacyjna na targowisku miejskim!

FAKTY

Konsultant ds. medycyny rodzinnej: problem z kierowaniem osób z kwarantanny na testy!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this