Znajdź nas na

FAKTY

Padł kolejny niechlubny rekord zachorowań w Polsce! W województwie świętokrzyskim 11 osób zakażonych koronawirusem!

Takiego rekordu zachorowań od czasu ogłoszenia wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce jeszcze nie było. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażonych osób pochodzi z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144) i mazowieckiego (104). Na terenie województwa świętokrzyskiego w ciągu ostatniej doby ujawniono 11 nowych zakażeń, wśród nich nie ma mieszkańców powiatu ostrowieckiego.W ciągu ostatniej doby w Polsce zmarło 13 zakażonych koronawirusem osób.

Grafika: naOSTRO.info

Kolejne niepokojące informacje płyną do nas z Ministerstwa Zdrowia. Jak przed godziną 11.00 poinformował resort zdrowia w ciągu minionej doby w Polsce odnotowano 809 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wciąż najwięcej chorych znajduje się na terenie województwa śląskiego – 259 osób, małopolskiego – 144 osoby, mazowieckiego – 104 osoby. 

49 nowych zakażeń odnotowano na terenie województwa wielkopolskiego, 41 – pomorskiego, 35 – podkarpackiego, 26 – opolskiego, 22 – dolnośląskiego, 21 – lubuskiego, 17 – warmińsko-mazurskiego, 14 – lubelskiego i zachodniopomorskiego, 11 – świętokrzyskiego, 8 – kujawsko-pomorskiego i jedna osoba z województwa podlaskiego. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało  o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem. Najmłodsza z nich miała 56 lat (mężczyzna, który hospitalizowany był w Zduńskiej Woli), najstarsza 92-lata (mężczyzna leczony w Krakowie). Jak twierdzi resort zdrowia większość osób miała choroby współistniejące.

Od początku epidemii w Polsce 50 324 osoby zakaziły się koronawirusem, zmarło  1787 osób.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś (piątek, 7 sierpnia) biuro prasowe Wojewody Świętokrzyskiego. 

To mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego, młoda kobieta z powiat sandomierskiego, kobieta w sile wieku z powiatu sandomierskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu sandomierskiego, kobieta w sile wieku z powiat kazimierskiego, dwie kobiety w sile wieku z powiatu buskiego, młody mężczyzna z powiatu buskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu buskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu jędrzejowskiego, a także kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego. 

Ponadto w województwie potwierdzono 4 nowe ozdrowienia w powiatach: kieleckiego -1, kazimierskiego -1, buskiego  – 1 oraz 1 osoba spoza województwa świętokrzyskiego (Warszawa).

 W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1055 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 822 ozdrowienia.

 Obecnie:  33 osoby są hospitalizowane, 1716 osób poddanych jest kwarantannie, 28 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this