Znajdź nas na

FAKTY

Parking i zajezdnia autobusowa w Dołach Biskupich w nowym wydaniu!

Trwa modernizacja zajezdni autobusowej i parkingu w Dołach Biskupich. Już wkrótce zamontowany zostanie nowy przystanek autobusowy i stojak na rowery. Koszt zadania to 150 000,00 zł. To ukłon w stronę mieszkańców i turystów. W miejscu tym bowiem swój początek będzie miała ścieżka geoedukacyjna „Dolina Świśliny”, której otwarcie zaplanowano pod koniec kwietnia.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

We wtorek, 26 kwietnia w Kamieniołomie w Dołach Biskupich uroczyście otwarta zostanie ścieżka geoedukacyjna „Dolina Świśliny”. To projekt, który powstał dzięki staraniom Stowarzyszenia „Witulin nad Świśliną” w Dołach Biskupich, Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie, a także Instytutu Geologicznego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W listopadzie ubiegłego roku wydany został przewodnik, który wszystkim turystom przybliża ścieżkę edukacyjną, która składać się będzie z pięciu tematycznych tablic z opisem danego stanowiska, przy których staną ławeczki.

Z myślą o turystach modernizowana jest zajezdnia autobusowa i parking w Dołach Biskupich. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Zatoczka zmodernizowana będzie tak, aby bezpiecznie mógł zmieścić się tam i zawrócić autobus. Znajduje się tam  bowiem końcowy przystanek. Pojawią się stojaki dla rowerów, miłośników tego rodzaju turystyki nie brakuje bowiem w naszej gminie, ale i powiecie. Zamontowany zostanie nowy przystanek autobusowy, a także powstanie kilka miejsc parkingowych – wyjaśnia burmistrz. 

Prace wykonywane będą na odcinku około 350 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to 150 000 zł. Środki pochodzą z budżetu gminu Kunów.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this