Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Patryk Stępień: Była to ewidentna próba zastraszenia karą za przestępstwo, do którego tutaj nie doszło!

– Nie przestępstwo, a wykroczenie, takie są wnioski z opinii wydanej przez biegłego sądowego z zakresu wyceny nieruchomości i rzeczy ruchomych mgr inż. Piotra Szafrańskiego, w sprawie uszkodzenia mienia posła Andrzeja Kryja, poprzez nalepienie plakatów z gestem Joanny Lichockiej „Pacjenci – PiS ma gest. Zamiast na na leczenie raka dali 2 miliardy na TVP”. Biegły zdementował informację, że wartość szkody wynosi 1000 zł – poinformowali wczoraj Młodzi Demokraci Regionu Świętokrzyskiego. Dodają, że potwierdziła się teoria, że wycena zniszczeń została zawyżona w celu postawienia zarzutów oponentom politycznym. O zdarzenie zapytaliśmy posła Andrzeja Kryja.

Źródło: FB Młodzi Demokraci Regionu Świętokrzyskiego

Przypomnijmy, Poseł Andrzej Kryj zgłosił na policję ostrowczanina – Patryka Stępnia, przewodniczącego świętokrzyskich struktur „Młodych Demokratów” za nalepienie na jego biurze poselskim plakatów z gestem posłanki Joanny Lichockiej. 

– W miesiącu lutym dwójka działaczy Komitetu Obrony Demokracji czy Platformy Obywatelskiej, czy Młodych Demokratów dokonali takiego aktu wandalizmu, według mnie, bo  na drzwiach do biura poselskiego nakleili  plakat i w ten sposób uszkodzili już istniejące tam wyklejki. Ta sytuacja została zgłoszona na Policję i w tej chwili Policja prowadzi procedurę. Widzę, że Młodzi Demokraci mają większe i lepsze informacje niż ja, ale jeżeli rzeczywiście dojdzie do sytuacji, w której to potraktowane zostanie jako wykroczenie, to dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Czy to wykroczenie czy to przestępstwo, a tutaj ważne są środki finansowe brane pod uwagę jako wartość tego uszkodzenia, to jest to złamanie prawa i oceniam je negatywnie. Można protestować, zawsze mówiłem, że każdy ma prawo do protestowania, ale  pod warunkiem, że szanuje czyjąś własność i nie narusza czyjegoś dobrego imienia, czyjejś godności – komentuje całą sprawę Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak poinformowali wczoraj Młodzi Demokraci z Regionu Świętokrzyskiego,  15 czerwca 2020 roku biegły sądowy wydał opinię, z której wynika, że do przestępstwa nie doszło. Oszacował on wartość wyrządzonej szkody na kwotę 70,81 zł. brutto + koszty dodatkowe (robocizna i dojazd, koszty grafika itd.) 258,30 zł. brutto.

–  Była to ewidentna próba zastraszenia karą za przestępstwo, do którego tutaj nie doszło. Cieszę się, że doszło do takiego obrotu sprawy. Wiem, że Pan poseł żąda ścigania i ukarania mnie za popełnione wykroczenie, bo minęło od niego 14 dni, więc mandatem ukarać mnie nie można. Śmieszne jest dla mnie takie działanie, że posłowie, którzy mają reprezentować naród i dbać o jego interesy, starają się wprowadzać cenzurę i domagają się kar za działalność społeczną czy polityczną –  mówi Patryk Stępień.

Poseł Andrzej Kryj dodaje, że nie będzie kwestionował oceny biegłego tak jak nie kwestionował wyceny, która została dokonana przez jedną z ostrowieckich firm,  tym się zajmujących.

– Ja się na tym nie znam, więc jeśli zna się na tym biegły i on dokona odpowiedniej wyceny, to ja to przyjmuję. Nie mam zamiaru kwestionować działania biegłego i kroków podejmowanych przez odpowiednie służby. One są od tego żeby zrobić to jak najlepiej i jestem przekonany że czynią to  jak najlepiej – dodaje poseł.

Do sprawy sądowej jeszcze nie doszło.  Młodzi Demokraci z Regionu Świętokrzyskiego podkreślają, że oczekują jeszcze na oficjalne pismo Prokuratury o umorzeniu postępowania o przestępstwo. Kolejnym etapem będzie ugoda, albo sprawa sądowa o wykroczenie (mandatu nałożyć nie można, ze względu na to, że od wykroczenia minęło już ponad 14 dni).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this