Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Petycja do przewodniczącej Krystyny Zdonek! Radni apelują o remont drogi powiatowej bez wkładu własnego gminy!

Biegnąca przez Ćmielów droga powiatowa od dawna wymaga remontu. Mnóstwo w niej dziur, nierówności i kolein, a swoim wyglądem przypomina bardziej szwajcarski ser, niż biegnącą przez centrum miasta ulicę. Czy wreszcie doczeka się remontu? Podczas wczorajszej (środa, 24 lutego) sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie Klub Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi” na ręce Krystyny Zdonek, przewodniczącej rady, złożył petycję w sprawie remontu drogi. – Dlatego zwracamy się z oficjalną petycją do pani przewodniczącej, aby nawiązała współpracę ze Starostwem Powiatowym i Radnymi Rady Powiatu Ostrowieckiego, które zaowocuje wykonaniem remontu drogi bez konieczności „wykładania” pieniędzy przez naszą gminę (…) – czytamy w petycji.

Radni z Klubu Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi”. od lewej: Jacek Bryła, Piotr Małek, Zbigniew Kolasa, Ewelina Cieślikowska i Józef Nowak fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcy Ćmielowa od dawna czekają na remont drogi  powiatowej (a wcześniej starodroża drogi wojewódzkiej nr 755). W jak dramatycznym  jest stanie wie każdy. kto choć raz przejeżdżał przez Ćmielów. Mnóstwo dziur, ubytków, kolein, a jest to główny trakt komunikacyjny i wizytówka Ćmielowa. Po prawej stronie jezdni brakuje chodnika. Mieszkańcy nie są zatem w pełni bezpieczni. Apele mieszkańców o przeprowadzenie remontu, mają swoje odzwierciedlenie w petycji złożonej podczas wczorajszej (24 lutego) sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie  przez Klub Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi” na ręce Krystyny Zdonek, przewodniczącej Rady Miejskiej w Ćmielowie. 

– Z uwagi na bardzo ważne zadanie dla Gminy Ćmielów, jakim jest remont starodroża drogi wojewódzkiej nr 755 Radni w/w Klubu składają petycję, dotyczącą podjęcia działań przez Panią Przewodniczącą Rady Miejskiej w Ćmielowie w odniesieniu do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., nakierowanym na realizację tegoż zadania bez konieczności angażowania środków finansowych z budżetu Gminy Ćmielów –   petycję podczas sesji odczytał Józef Nowak, przewodniczący Klub Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi”.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dodał, że jak wynika z pisma, otrzymanego od Starostwa Powiatowego wynika, że oczekuje się, aby gmina na ten cel przekazała 600 tysięcy złotych. Wówczas inwestycja ma szansę realizacji.

– Nadmieniamy, iż Burmistrz Joanna Suska złożyła stosowne pismo do Starosty Ostrowieckiego Pani Marzeny Dębniak we wrześniu ubiegłego roku oraz do Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego wraz z Radnymi, aby tym razem Powiat nie wymagał od Gminy Ćmielów partycypowania w kosztach, bo jest to zadanie własne Powiatu,  a dotychczas Gmina jak mogła, za zgodą Rady Miejskiej przekazywała środki finansowe na remonty dróg powiatowych. Niestety Pani Starostwa udzieliła negatywnej odpowiedzi,  a przewodniczący Rady Powiatu w ogóle na pismo nie zareagował. Mieszkańcy Gminy Ćmielów oczekują tego remontu i są zdziwieni, że Powiat „woła od Gminy pieniądze”. Powyższa petycja wynika zarówno z inicjatywy Radnych, jak i samych mieszkańców  Ćmielowa, którzy wyczekują od kilku lat przeprowadzenia remontu głównej drogi, przebiegającej przez Ćmielów, która stanowi dojazd do innych miejscowości. Dlatego zwracamy się z oficjalna petycją do Pani Przewodniczącej, aby nawiązała współpracę ze Starostwem Powiatowym i radnymi Rady Powiatu  Ostrowieckiego, która zaowocuje wykonaniem  remontu drogi bez konieczności „wykładania” pieniędzy przez naszą Gminę, która w tych trudnych czasach i zmniejszonymi wpływami do budżetu  musi priorytetowo zabezpieczyć wykonanie zadań własnych – podsumował Józef Nowak.

Pod petycją podpisali się: Ewelina Cieślikowska, Piotr Małek, Jacek Bryła, Józef Nowak i Zbigniew Kolasa.     

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ostrowiecki szpital: 64 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa!

FAKTY

Najwięcej zakażeń koronawirusem w powiatach kieleckim i ostrowieckim! 638 zgonów w Polsce!

FAKTY

Koronawirus: blisko 1000 zgonów w Polsce! W województwie świętokrzyskim 721 nowych zakażeń!

FAKTY

EMA o szczepionce AstraZeneca: korzyści z podania preparatu przewyższają ryzyko działań niepożądanych!

FAKTY

ReklamaConnect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this