Znajdź nas na

FAKTY

Petycja do przewodniczącej Krystyny Zdonek! Radni apelują o remont drogi powiatowej bez wkładu własnego gminy!

Biegnąca przez Ćmielów droga powiatowa od dawna wymaga remontu. Mnóstwo w niej dziur, nierówności i kolein, a swoim wyglądem przypomina bardziej szwajcarski ser, niż biegnącą przez centrum miasta ulicę. Czy wreszcie doczeka się remontu? Podczas wczorajszej (środa, 24 lutego) sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie Klub Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi” na ręce Krystyny Zdonek, przewodniczącej rady, złożył petycję w sprawie remontu drogi. – Dlatego zwracamy się z oficjalną petycją do pani przewodniczącej, aby nawiązała współpracę ze Starostwem Powiatowym i Radnymi Rady Powiatu Ostrowieckiego, które zaowocuje wykonaniem remontu drogi bez konieczności „wykładania” pieniędzy przez naszą gminę (…) – czytamy w petycji.

Radni z Klubu Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi”. od lewej: Jacek Bryła, Piotr Małek, Zbigniew Kolasa, Ewelina Cieślikowska i Józef Nowak fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcy Ćmielowa od dawna czekają na remont drogi  powiatowej (a wcześniej starodroża drogi wojewódzkiej nr 755). W jak dramatycznym  jest stanie wie każdy. kto choć raz przejeżdżał przez Ćmielów. Mnóstwo dziur, ubytków, kolein, a jest to główny trakt komunikacyjny i wizytówka Ćmielowa. Po prawej stronie jezdni brakuje chodnika. Mieszkańcy nie są zatem w pełni bezpieczni. Apele mieszkańców o przeprowadzenie remontu, mają swoje odzwierciedlenie w petycji złożonej podczas wczorajszej (24 lutego) sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie  przez Klub Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi” na ręce Krystyny Zdonek, przewodniczącej Rady Miejskiej w Ćmielowie. 

– Z uwagi na bardzo ważne zadanie dla Gminy Ćmielów, jakim jest remont starodroża drogi wojewódzkiej nr 755 Radni w/w Klubu składają petycję, dotyczącą podjęcia działań przez Panią Przewodniczącą Rady Miejskiej w Ćmielowie w odniesieniu do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., nakierowanym na realizację tegoż zadania bez konieczności angażowania środków finansowych z budżetu Gminy Ćmielów –   petycję podczas sesji odczytał Józef Nowak, przewodniczący Klub Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi”.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dodał, że jak wynika z pisma, otrzymanego od Starostwa Powiatowego wynika, że oczekuje się, aby gmina na ten cel przekazała 600 tysięcy złotych. Wówczas inwestycja ma szansę realizacji.

– Nadmieniamy, iż Burmistrz Joanna Suska złożyła stosowne pismo do Starosty Ostrowieckiego Pani Marzeny Dębniak we wrześniu ubiegłego roku oraz do Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego wraz z Radnymi, aby tym razem Powiat nie wymagał od Gminy Ćmielów partycypowania w kosztach, bo jest to zadanie własne Powiatu,  a dotychczas Gmina jak mogła, za zgodą Rady Miejskiej przekazywała środki finansowe na remonty dróg powiatowych. Niestety Pani Starostwa udzieliła negatywnej odpowiedzi,  a przewodniczący Rady Powiatu w ogóle na pismo nie zareagował. Mieszkańcy Gminy Ćmielów oczekują tego remontu i są zdziwieni, że Powiat „woła od Gminy pieniądze”. Powyższa petycja wynika zarówno z inicjatywy Radnych, jak i samych mieszkańców  Ćmielowa, którzy wyczekują od kilku lat przeprowadzenia remontu głównej drogi, przebiegającej przez Ćmielów, która stanowi dojazd do innych miejscowości. Dlatego zwracamy się z oficjalna petycją do Pani Przewodniczącej, aby nawiązała współpracę ze Starostwem Powiatowym i radnymi Rady Powiatu  Ostrowieckiego, która zaowocuje wykonaniem  remontu drogi bez konieczności „wykładania” pieniędzy przez naszą Gminę, która w tych trudnych czasach i zmniejszonymi wpływami do budżetu  musi priorytetowo zabezpieczyć wykonanie zadań własnych – podsumował Józef Nowak.

Pod petycją podpisali się: Ewelina Cieślikowska, Piotr Małek, Jacek Bryła, Józef Nowak i Zbigniew Kolasa.     

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this