Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Szymon Sternik wkrótce wróci do Polski! Chłopiec nabiera sił pod opieką rodziców!

Bardzo dobre wiadomości płyną z Genewy. Mały wojownik – Szymon Sternik wyszedł już ze szpitala. – Obecnie mieszkamy w hotelu. Bez kabli, lekarzy. Po operacji dzieci odreagowują wszystko psychicznie. Nasz mały bohater teraz jest bardzo nieufny, wrażliwy na dotyk i ma koszmary nocne. Dlatego Szymuś w domowych warunkach przejdzie rekonwalescencję – na facebookowym profilu „Szymusiowe Serduszko” napisali rodzice Szymona.

Źródło: FB Szymusiowe Serduszko

Szymon Sternik, który w ubiegłym tygodniu przeszedł poważną operację serca w Genewie, wyszedł już z szpitala. Jak poinformowali jego rodzice na FB, 18 lutego odłączony został od respiratora. 

– Wczoraj został odłączony od respiratora około godziny 19.00, bo zaczął się budzić. Szymonek jeszcze przyjmuje leki nasenne więc dużo śpi. Ale jak się budzi to uśmiecha się, woła truskawki i arbuza. Małymi kroczkami do przodu – napisali 19 lutego na facebook-u rodzice Szymona.

Szymon wyszedł już ze szpitala. Obecnie wraz z rodzicami mieszka w hotelu. 

– Bez kabli, lekarzy. Po operacji dzieci odreagowują wszystko psychicznie. Nasz mały bohater teraz jest bardzo nieufny, wrażliwy na dotyk i ma koszmary nocne. Dlatego Szymuś w domowych warunkach przejdzie rekonwalescencję. Zdrowie psychiczne jest bardzo ważne – czytamy na profilu Szymusiowe Serduszko.  

Chłopiec w przyszłym tygodniu przejdzie badania kontrolne i jeśli wszystko będzie dobrze wróci do Polski.

Rodzice Szymona zwracają też uwagę na to, jak ważny jest kontakt rodziców i dziecka po operacji, w polskich szpitalach ograniczany ze względu na covid. Mama Szymona na facebook-u dodała film, na którym widać Szymusia, wybudzonego ze śpiączki. Chłopiec mówi:  „Mamo boję się, chcę się przytulić”. 

– Kochani! Długo zastanawiałam się czy dodać ten film, ale stwierdziłam, że nie mogę przejść obojętnie obok tego tematu. Niektórzy z Was wiedzą, że przez sytuację z covid dzieci na OIOM-ie w Polsce przebywają bez rodziców. Przed pandemią można było zobaczyć dziecko 3 razy po ok. 30 min.,  a czasami w ogóle. Poniżej dodaję film, na którym Szymuś zostaje wybudzony ze śpiączki. Mówi:  „Mamo boję się, chcę się przytulić”. My oczywiście byliśmy przy nim 24 /24. Czuł naszą obecność. Mimo bólu i strachu czuł, że jesteśmy blisko. Co przeżywają dzieci, które budzą się i nie ma mamy? Ta myśl rozrywa mi serce na milion kawałków. Mam wrażenie, że jesteśmy w innym świecie. Przecież tu też jest covid, też są bakterie i zarazki. Ale gdzieś trzeba znaleźć granice. Strach, ból i przerażenie to są najwięksi wrogowie dla dziecka, który jest po operacji i „dochodzi do siebie” – czytamy na FB.

Operacja w Genewie to jednak nie koniec walki o zdrowie i sprawność Szymona. Chłopiec potrzebuje stałego wsparcia, aby kontynuować leczenie i rehabilitację po zabiegu.

Każdego z nas czeka rozliczenie się z PITem za rok 2020. Każdy z nas może przeznaczyć 1% z naszego podatku na cele dobroczynne i również można taki podatek przeznaczyć dla małego Szymka.

KRS 0000382243 „1808 pomoc dla Szymona Sternika”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ostrowiecki szpital: 64 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa!

FAKTY

Najwięcej zakażeń koronawirusem w powiatach kieleckim i ostrowieckim! 638 zgonów w Polsce!

FAKTY

Koronawirus: blisko 1000 zgonów w Polsce! W województwie świętokrzyskim 721 nowych zakażeń!

FAKTY

EMA o szczepionce AstraZeneca: korzyści z podania preparatu przewyższają ryzyko działań niepożądanych!

FAKTY

ReklamaConnect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this