Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pieniądze ukrył pod… dywanem! Teraz grozi mu do 5 lat!

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 53-latkowi, który w ubiegły piątek „zabezpieczył zgubę” w postaci torby z gotówka i dokumentami, nie oddając jej właścicielowi. Ostrowieccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna przyznał się do winy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 30 sierpnia, kiedy to do ostrowieckiej jednostki policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży torby, w której znajdowały się dokumenty, klucze oraz pieniądze w kwocie 3000 złotych. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna zostawił ją przed wejściem do sklepu powieszoną na wózku zakupowym. 37-latek dopiero w domu zauważył, że nie zabrał ze sobą wszystkiego co powinien. Po szybkim powrocie na sklepowy parking okazało się, że jego zguba prawdopodobnie ma już „nowego właściciela”.

Działania ostrowieckich śledczych doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży – 53-letniego ostrowczanina. Mężczyzna przyznał się do winy. Jego „łupem” padły pieniądze w kwocie znacznie przewyższającej 3 tysiące zł. Sprawca przyznał się, że w torbie znalazł 7600 złotych, które ukrył pod dywanem w swoim mieszkaniu, a niepotrzebną resztę rzeczy wyrzucił do kosza na śmieci. W trakcie wykonywanych czynności policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich odzyskali gotówkę w kwocie 7400 złotych. Brakujące 200 złotych 53-latek zdążył już wydać. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Niebawem stanie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo jakiego dopuścił się 53-latek jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this