Znajdź nas na

FAKTY

Piłeś? Nie jedź! Policjanci apelują o rozsądek!

Andrzejki – to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem. Dobra zabawa nie powinna jednak wyłączyć zdrowego rozsądku. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będzie także ostrowiecka drogówka.

Alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Andrzejki – to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem. Dobra zabawa nie powinna jednak wyłączyć zdrowego rozsądku. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będzie także ostrowiecka drogówka.

Mundurowi zwrócą szczególna uwagę na zachowania niezgodne z prawem, w tym nietrzeźwość kierujących pojazdami. „Andrzejki” będące dla wielu osób okazją do zorganizowania ostatniej zabawy przed adwentem. W związku z tym policjanci apelują do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym nieprowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Policjanci przypominają, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego popularne hasło „PIŁEŚ? NIE JEDŹ!” powinno przyświecać każdemu kierowcy, nie tylko podczas trwającego weekend-a, ale przez cały rok.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadomość kierowców, którzy często nie zdają sobie sprawy ze swojej nietrzeźwości. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie został ślad po „promilach”. Bywa tak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wyeliminowania alkoholu z organizmu. Zanim wsiądziesz „za kierownicę” warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości. Badanie można wykonać korzystając z alkomatu, jaki znajduje się w budynku Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Jeżeli zdecydujemy się na powrót ze spotkania towarzyskiego pieszo, również zadbajmy o  własne bezpieczeństwo. O tej porze roku warto być widocznym na drodze i nosić elementy odblaskowe, w taki sposób by były widoczne dla innych użytkowników drogi.


Działania Policji wspierane są emisją spotu przez firmę Screen Network na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju

1 Comment

1 Comment

  1. Adać

    30 listopada, 2019 at 22:14

    Jak piję to nigdy nie jadę, ale na wszelki i tak sobie yanosika włączę, bo nie wiem czego drogówka siędoczepi…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this