Znajdź nas na

FAKTY

Plac przy szkole muzycznej wciąż klepiskiem, a nie profesjonalnym parkingiem! O plany na jego zagospodarowanie zapytał Marcin Jabłoński!

Od dawna na brak miejsc parkingowych narzekają interesanci ostrowieckiego starostwa, którzy chcąc załatwić sprawy urzędowe muszą najpierw dość długo objeżdżać centrum miasta, szukając wolnego miejsca. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. dziennie obsługuje 486 interesantów. Część z nich korzysta z bezpośredniej formy obsługi. Niestety parking przy starostwie jest wąski i ciasny, mieszkańcy korzystają więc z wysypanego kruszywem „parkingu” przy Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia. O to czy Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. planuje rozbudowę parkingu i jakie są plany w związku z terenem przy szkole muzycznej zapytał Marcin Jabłoński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Marcin Jabłoński: Teren przy szkole muzycznej od lat pozostaje niezagospodarowany fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jakie są plany na zagospodarowanie terenu, znajdującego się przy budynku szkoły muzycznej? Aktualnie miejsce to wysypane jest kruszywem i pełni funkcję parkingu. Czy Starostwo Powiatowe planuje wykonanie tam prac budowlanych? Jest to miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie starostwa, a jego estetyka budzi zastrzeżenia  – pisał w interpelacji z 19 sierpnia, Marcin Jabłoński. 

Na brak miejsc parkingowych narzeka także większość interesantów ostrowieckiego starostwa. Wykonanie profesjonalnego parkingu na terenie przy szkole muzycznej, choć częściowo rozwiązałoby problem, tym bardziej, że już teraz służy on za nieformalne miejsce postojowe dla mieszkańców. Niestety Powiat Ostrowiecki nie posiada obecnie planów na zagospodarowanie terenu Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, na którym parkują samochody. Teren ten nie jest własnością Powiatu Ostrowieckiego, a Skarbu Państwa i pozostaje w trwałym zarządzie szkoły. 

Marcin Jabłoński, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Powiat Ostrowieckich nie planuje obecnie wykonania prac budowlanych i wykonania profesjonalnego parkingu dla interesantów tutejszego Starostwa na terenie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia, położonego w Ostrowcu Św. przy ulicy Iłżeckiej 45, ponieważ teren ten nie jest własnością powiatu – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.  Teren znajduje się jednak w użyczeniu powiatu ostrowieckiego. Umowa użyczenia została zawarta 8 stycznia 2019 roku i obowiązuje  do 31 grudnia 2021 roku.

– Powiat przedmiot użyczenia uporządkował na swój koszt poprzez wyrównanie i utwardzenie  kruszywem budowlanym w celu poprawy wizerunku terenu zlokalizowanego w sąsiedztwie Starostwa Powiatowego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia – czytamy w odpowiedzi na interpelację, pod którą podpisał się Andrzej Jabłoński, wicestarosta ostrowiecki. 

Z odpowiedzi wynika także, że 23 grudnia 2013 roku starosta ostrowiecki wydał decyzję, zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Ostrowcu Św.  pozwolenia na budowę  obejmującą: salę koncertową wraz z instalacjami. Decyzji wydanej  w 2013 roku nadano klauzulę ostateczności i wciąż obowiązuje. 

Minęło jednak 7 lat, a sali koncertowej jak nie było tak nie ma. Jest za to „nieformalny parking”, który mógłby zamienić się w taki z prawdziwego zdarzenia. 

– W sprawie tego terenu tak naprawdę nikt nic nie robi. Mijają lata, a teren stoi niezagospodarowany. Nie ma żadnej konkretnej decyzji co do jego przyszłości, a nie trwa to miesiąc, czy dwa – podsumowuje Marcin Jabłoński.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. dziennie obsługuje bezpośrednio, telefonicznie orz drogą elektroniczną 486 interesantów.

Źródło: ostrowiecki.eu

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this