Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Świętokrzyski: Tak zmienia się most w ciągu Alei 3 Maja!

Nowy most w ciągu Alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim stanie się nową wizytówką miasta? Jak poinformował nas Tomasz Banaś z Mota Engil Central Europe aktualnie montowane są 22 wanty o łącznej wadze powyżej 30 ton.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Najbardziej skomplikowana część realizacji mostu na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim już na Mota Engil Central Europe. Na obiekcie zamontowane zostały 80- tonowe słupy pylonu, połączone stalowym ryglem.  Zakończyły się prace spawalnicze przy scalaniu elementów oraz roboty antykorozyjne tych elementów.

 – Obecnie montujemy 22 wanty o łącznej wadze powyżej 30 ton. Ich zadaniem jest podwieszenie płyty pomostowej do pylonu. Montaż i proces pierwszego sprężania want planujemy zakończyć w I połowie maja 0 tłumaczy Tomasz Banaś z Mota Engil Central Europe. 

 W kolejnych etapach prac na moście pozostanie wykonanie izolacji i konstrukcja nawierzchni na płycie ustroju, wykonanie kap chodnikowych oraz montaż elementów wyposażenia obiektu, takich jak np. bariery, balustrady czy elementy oświetlenia. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this