Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Po zakończonej służbie zatrzymał kierowcę „na podwójnym gazie”!

Jak się okazuje policjanci pilnują porządku nie tylko w czasie służby. Wczoraj, 1 grudnia ostrowiecki policjant wracając do domu po zakończonej służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 31-latek próbował oddalić się z miejsca kolizji, którą spowodował. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawiania wolności.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Do zdarzenia doszło wczoraj, 1 grudnia, po godzinie 22.00 na ul. Czystej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wtedy to jeden z policjantów na co dzień pracujący w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą jadąc swoim prywatnym samochodem po zakończonej służbie był świadkiem kolizji drogowej. Kierujący Volkswagenem w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo z Alei 3-ego Maja w ulicę Czystą doprowadził do zderzenia z zaparkowaną tam Mazdą. Sprawca kolizji próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Mundurowy natychmiast interweniował i zatrzymał kierującego niemieckim autem. O całym zdarzeniu policjant zawiadomił dyżurnego ostrowieckiej jednostki, który na miejsce skierował patrol. Jak się okazało, zachowanie kierującego Volkswagenem spowodowane było jazdą na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania, a jego pojazd nie jest ubezpieczony i nie posiada badań technicznych.

Teraz 31-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też kary za popełnione wykroczenia.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego zawsze reagujmy na sytuację, gdy ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. Informacja przekazana policjantom – nawet anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym zwiększyć poziom naszego bezpieczeństwa.

Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, ma obywatelski obowiązek powiadomić funkcjonariuszy, dzwoniąc na numer 112. Policjanci natychmiast sprawdzą każdy taki sygnał.
Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this