Znajdź nas na

PO GODZINACH

Pod gwiazdami w Bodzechowie!

Festyny już na stałe wpisały się w kalendarz gminy Bodzechów. – Takie międzyludzkie spotkania są bardzo ważne. W dobie mediów i środków masowego przekazu możliwość wspólnej zabawy, czy po prostu pobycia ze sobą, nabiera nowego znaczenia. Z taką propozycją staramy się wychodzić do naszych mieszkańców, zachęcać ich do wspólnej zabawy – tłumaczy Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów. Letni festyn w Bodzechowie rozpoczął się w godzinach popołudniowych, zakończył pod gwiazdami. Atrakcji nie brakowało.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Nasza gmina ma specyficzne położenie, wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców. I to właśnie z inicjatywy mieszkańców poprzez radnych, sołtysów, koła gospodyń wiejskich, jeżeli sobie tego życzą, jeżeli chcą – takie imprezy organizujemy, my tylko wspieramy ich w działaniach – dodaje Małgorzata Sobieraj.

Jak podkreśla nie wszyscy wyjeżdżają na wakacje, na wczasy, wiele osób zostaje w swoich miejscach zamieszkania, więc tego typu uroczystości jak festyny i pikniki są sposobem na rozrywkę, wspólne spędzenie wolnego czasu, odpoczynek, czy spotkania sąsiedzkie. Festyny to już tradycja gminy Bodzechów.

Były atrakcje dla dzieci, stragany, catering i muzyka. Udało się też połączyć przyjemne z pożytecznym.

–Jest także stoisko Remondisu, ponieważ nowa ustawa śmieciowa zobowiązuje nas wszystkich do segregowania naszych odpadów. Niektórzy z nas mają jeszcze problem, co do którego worka powinniśmy wrzucać, więc można się wszystkiego dowiedzieć. Uczestnicy dzisiejszego pikniku mogą rozwiać wszystkie wątpliwości. To takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kto ma kłopoty, nie wie czegoś, może zapytać u źródła. Ludzie chętnie z tego korzystają – dodaje Małgorzata Sobieraj.

Festyn zaczął się występem Koła Gospodyń Wiejskich, później na scenie pojawiła się Justyna Jedlikowska z Mychowa. Gwiazdą popołudnia była nowa formacja disco-polo Zespół NEWS.

– Jestem przekonana po dzisiejszym koncercie na żywo, bez wspomagania się playbackami, że o formacji NEWS szybko usłyszy disco-polowa scena Polski. Świetnie śpiewają, świetnie grają, bawią ludzi – podsumowuje sekretarz gminy Bodzechów.

Mieszkańcy bawili się do godziny 22.00 przy muzyce dance, w wykonaniu Zibi Band. Specjalnym podarunkiem dla Bodzechowian był też zaplanowany na 20.30 pokaz fajerwerków.

– Takie festyny integrują mieszkańców, są fajną rozrywką, potrafią skupić mieszkańców całej gminy w zasadzie, ale też i sąsiednich gmin, wokół tych wydarzeń, które tutaj się dzieją. Kiedy patrzę, na ludzi, którzy się świetnie bawią, to uważam, że takie wydarzenia mają sens. Po całym tygodniu pracy wszyscy potrzebujemy chwili wytchnienia i rozrywki, a takie festyny, takie pikniki rodzinne, właśnie takie wytchnienie przynoszą – podsumowuje Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP, który po Pikniku w Ostrowcu Św. odwiedził także mieszkańców Bodzechowa.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTRO festyn Bodzechów-100
NaOSTRO festyn Bodzechów-100

NaOSTRO festyn Bodzechów-101
NaOSTRO festyn Bodzechów-101

NaOSTRO festyn Bodzechów-102
NaOSTRO festyn Bodzechów-102

NaOSTRO festyn Bodzechów-103
NaOSTRO festyn Bodzechów-103

NaOSTRO festyn Bodzechów-104
NaOSTRO festyn Bodzechów-104

NaOSTRO festyn Bodzechów-105
NaOSTRO festyn Bodzechów-105

NaOSTRO festyn Bodzechów-106
NaOSTRO festyn Bodzechów-106

NaOSTRO festyn Bodzechów-107
NaOSTRO festyn Bodzechów-107

NaOSTRO festyn Bodzechów-108
NaOSTRO festyn Bodzechów-108

NaOSTRO festyn Bodzechów-109
NaOSTRO festyn Bodzechów-109

NaOSTRO festyn Bodzechów-110
NaOSTRO festyn Bodzechów-110

NaOSTRO festyn Bodzechów-111
NaOSTRO festyn Bodzechów-111

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this