Znajdź nas na

FAKTY

Policja ostrzega: Uwaga na telefony od oszustów!

Ostrowieccy mundurowi ostrzegają przed oszustami. Jak poinformowała nas Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, na terenie miasta doszło do dwóch prób wyłudzenia pieniędzy. Pamiętajmy! Nie każdy kto do nas dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary! Nadmierne zaufanie kończy się często utratą oszczędności życia.

Źródło: Adobe Stock

Każdego dnia policja otrzymuje zgłoszenia o przypadkach kradzieży i skutecznych próbach wyłudzeń środków finansowych oraz danych osobowych. Najczęściej celem ataku padają osoby starsze i samotne. Niestety za swoją ufność i zaufanie seniorzy płacą utratą całego dorobku życia.  Dziś (piątek, 4 marca) na terenie na terenie naszego miasto miały miejsce dwa takie przypadki.

– W pierwszym przypadku do mieszkanki naszego miasta zadzwonił mężczyzna, który wypytywał ją o zgromadzone środki na koncie. Następnie powiedział jej, że około godziny 14.00 zadzwoni do niej Policja, aby ją  ochraniać. Na szczęście kobieta była czujna i nie dała się oszukać. Inna mieszkanka naszego miasta odebrała telefon od fałszywego pracownika banku, który poinformował ją, że o godzinie 14.00 zostanie do niej dostarczona przesyłka i aby czekała na nią w domu. Również nie uwierzyła w zapewnienia rozmówcy – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  

Pamiętajmy, policja nigdy nie naraża obywateli na utratę mienia i nie wykorzystuje osób prywatnych do swoich działań. Funkcjonariusze policji przez telefon nie proszą o przekazywanie pieniędzy lub przesłanie ich na konta bankowe w ramach pomocy policji. 

Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego… W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości warto powiadomić policję pod numerem  alarmowym  112.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this