Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Policjanci apelują, nietrzeźwi i tak siadają za kierownicą!

Policjanci z grupy ,,Speed’’ w trakcie patrolowania dróg województwa świętokrzyskiego w niespełna 10 minut na terenie dwóch sąsiednich powiatów; ostrowieckiego i kieleckiego zatrzymali troje kierujących na „podwójnym gazie”. Okazuje się, że wyobraźni brakuje nie tylko mężczyznom, ale i kobietom. Kierująca Daewoo na terenie powiatu ostrowieckiego miała ponad 1,5 promila, natomiast kierujący Peugeotem na krajowej 74 miał ponad 1,7 promila. Rekordzistą – 3,5 promila – okazał się natomiast kierujący Seatem 49-letni mężczyzna.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Od początku „Bezpiecznego weekendu” na drogach województwa świętokrzyskiego łącznie zatrzymaliśmy 12 nietrzeźwych kierujących.

Na drodze K-74 w powiecie kieleckim  w miejscowości Napęków policjanci z drogówki zatrzymali 39-letniego kierującego Peugeotem, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu z wynikiem 1,7 promila. Mężczyzna ruszył w trasę z Opatowa, a jego miejscem docelowym miała być gmina Daleszyce. 39-latek cieszył się prawem jazdy od niespełna pół roku. Kolejnym brakiem rozsądku wykazała się 47-letnia kobieta wioząca dwie pasażerki w powiecie ostrowieckim. Podejrzenia policjantów wzbudził nierówny tor jazdy osobowego Daewoo. Okazało się, że kierująca 47-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei około 21.00 również w powiecie ostrowieckim, policjanci zatrzymali kierującego Seatem. 49-latek mając ponad 3,5 promila próbował uniknąć spotkania z patrolem grupy „Speed” wjeżdżając na posesję. W Seacie pasażerką była żona kierującego, również nietrzeźwa.

Zatrzymani kierujący stracili już prawa jazdy. Za kierowanie pojazdami czeka ich teraz odpowiedzialność karna i finansowa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this