Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Policjanci apelują, nietrzeźwi i tak siadają za kierownicą!

Policjanci z grupy ,,Speed’’ w trakcie patrolowania dróg województwa świętokrzyskiego w niespełna 10 minut na terenie dwóch sąsiednich powiatów; ostrowieckiego i kieleckiego zatrzymali troje kierujących na „podwójnym gazie”. Okazuje się, że wyobraźni brakuje nie tylko mężczyznom, ale i kobietom. Kierująca Daewoo na terenie powiatu ostrowieckiego miała ponad 1,5 promila, natomiast kierujący Peugeotem na krajowej 74 miał ponad 1,7 promila. Rekordzistą – 3,5 promila – okazał się natomiast kierujący Seatem 49-letni mężczyzna.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Od początku „Bezpiecznego weekendu” na drogach województwa świętokrzyskiego łącznie zatrzymaliśmy 12 nietrzeźwych kierujących.

Na drodze K-74 w powiecie kieleckim  w miejscowości Napęków policjanci z drogówki zatrzymali 39-letniego kierującego Peugeotem, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu z wynikiem 1,7 promila. Mężczyzna ruszył w trasę z Opatowa, a jego miejscem docelowym miała być gmina Daleszyce. 39-latek cieszył się prawem jazdy od niespełna pół roku. Kolejnym brakiem rozsądku wykazała się 47-letnia kobieta wioząca dwie pasażerki w powiecie ostrowieckim. Podejrzenia policjantów wzbudził nierówny tor jazdy osobowego Daewoo. Okazało się, że kierująca 47-latka miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei około 21.00 również w powiecie ostrowieckim, policjanci zatrzymali kierującego Seatem. 49-latek mając ponad 3,5 promila próbował uniknąć spotkania z patrolem grupy „Speed” wjeżdżając na posesję. W Seacie pasażerką była żona kierującego, również nietrzeźwa.

Zatrzymani kierujący stracili już prawa jazdy. Za kierowanie pojazdami czeka ich teraz odpowiedzialność karna i finansowa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy to najwyższe w mieście stawki czynszu? Płacą za kredyt, mieszkań jednak wykupić nie będą mogli!

FAKTY

Mauzoleum czy Spółdzielnia Mieszkaniowa! Sprawą zajęła się prokuratura!

FAKTY

Od wspólnego świętowania niepodległości, po misję Apollo. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie! [VIDEO]

FAKTY

Radni KWW Jarosława Górczyńskiego zagłosowali za podwyżką opłat za śmieci! Pomyłka radnego PiS i brak prezydenta na sali!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this