Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Magdalena Zieleń, Dorota Stępień-Zając i Andrzej Kryj „powalczą” o miejsce w Sejmie! Jarosław Rusiecki o Senat!

Zbigniew Ziobro, Anna Krupka i Krzysztof Lipiec, to pierwsza trójka kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Wśród 32 osobowej listy nazwisk znaleźli się: Magdalena Zieleń, Dorota Stępień-Zając i Andrzej Kryj – mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. – Niezmiernie się cieszę, że mam zaszczyt ubiegać się o mandat posła w wyborach do Parlamentu z listy Prawa i Sprawiedliwości – powiedziała nam Magdalena Zieleń, tuż po tym, gdy na konferencji prasowej o oficjalnych listach do Sejmu i Senatu poinformował Krzysztof Sobolewski, Szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Magdalena Zieleń startuje z 30 miejsca fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Magdalena Zieleń mieszkańcom powiatu ostrowieckiego jest doskonale znana. W latach 2015-2019 była bowiem skarbnikiem –Naczelnikiem Wydziału Finansowo-Księgowego – głównym księgowym budżetu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. Od czerwca bieżącego roku pracuje jako główny księgowy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach. Aktualnie jest radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

– Chcę prosić wyborców o poparcie bo chciałabym mieć możliwość skutecznego zabiegania o interesy naszego regionu w Warszawie. Moje dwudziestoletnie doświadczenie pracy w samorządzie (m.in. w szkolnictwie, pomocy społecznej i starostwie powiatowym) byłoby pomocne w sprawnym i skutecznym pozyskiwaniu środków celowych dla naszego regionu, bo wiele wyzwań przed Ostrowcem Świętokrzyskim i przed naszym województwem. Pomoc społeczna, finanse, sfera podatkowa, to dziedziny, które są mi szczególnie bliskie. W ciągu kilku ostatnich lat zaszło w nich mnóstwo zmian. Kandyduję, bo chcę osobiście uczestniczyć w dokonywaniu tych zmian i zabiegać o to, aby szły w dobrym kierunku – tłumaczy Magdalena Zieleń, która cieszy się, że dano jej szansę w ubieganiu się o mandat posła.

Źródło: Tweeter PiS

Jak przyznaje chciałaby pomóc Prawu i Sprawiedliwości wygrać wybory.

– Uważam, że zwycięstwo PIS, byłoby dla Polski najlepsze. Zmiany, których dokonał już rząd Prawa i Sprawiedliwości służą mieszkańcom Polski i powinny być kontynuowane. Będę zabiegać o porozumienie między parlamentarzystami regionu w najważniejszych dla województwa sprawach – deklaruje.

Z okręgu 33 startować będzie także mieszkająca w Ostrowcu Świętokrzyskim Dorota Stępień-Zając, która w ubiegłym roku ubiegała się o mandat radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z powiatu opatowskiego. Kandydatka z PiS startować będzie z 17 miejsca.

Dorota Stępień-Zając startuje z 17 miejsca
Źródło: FB Dorota Stępień-Zając

O „poselski stołek” ubiegać będzie się także Andrzej Kryj, aktualnie Poseł na Sejm z Prawa i Sprawiedliwości, który wystartuje z 10 miejsca.

Andrzej Kryj na liście zajmuje 10 miejsce
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W wyborach do Senatu z okręgu 82, obejmującego powiat: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, starachowicki i skarżyski startować będzie Jarosław Rusiecki, aktualny Senator RP. Z okręgu nr 83 z powiatu kieleckiego i miasta Kielce – Krzysztof Marek Słoń, a z okręgu nr 81: obejmującego powiat buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski – Jacek Włosowicz.

Jarosław Rusiecki startuje z okręgu 83
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Około 68 procent osób, która będzie kandydować z list Prawa i Sprawiedliwości to aktywni samorządowcy, czyli wójtowie, burmistrzowie, radni wszystkich szczebli samorządowych, również listy koalicyjne na naszych listach będą się znajdować oprócz członków Prawa i Sprawiedliwości, członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, do niedawna członkowie Kukiz’ 15, parlamentarzyści Kukiz’ 15, członkowie solidarności, Solidarności Rolników Indywidualnych, PSL Piast, więc można powiedzieć, że koalicja dosyć szeroka, skupiająca działaczy różnych opcji politycznych. Oprócz tego na naszych listach są członkowie NGO (członkowie organizacji pozarządowych), organizacji społecznych, osoby, które działają w organizacjach na rzecz osób niepełnosprawnych. Listy są pełną gamą od członków partii Prawa i Sprawiedliwości poprzez samorządowców, po działaczy społecznych – tłumaczył Krzysztof Sobolewski, Szef Komitetu Wykonawczego PiS podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

3 komentarze

3 Comments

 1. Jolanta

  16 sierpnia, 2019 at 21:38

  Pani Magdalena to bardzo dobry wybór. Pani Dorota także, ale poseł Kryj to tak właściwie w czyjej gra drużynie? Bo tak jak go obserwuję to bardzo trzyma się swoich przeciwników z KWW. A niby jest z PiS?

 2. Ostrowczanin

  21 sierpnia, 2019 at 12:01

  Pan Posel Kryj i Pani Stępień-Zając to bardzo dobrzy kandydaci. Pani Zieleń bardzo słaba. Tak jak były słabe finanse powiatu, jak była skarbnikiem. Widać, że strasznie promowana, bo jej kandydatura jest najsłabsza. Albo korzysta na znajomości z p. Dudą

 3. Olo

  21 sierpnia, 2019 at 15:11

  Rusiecki i Zieleń! Reszty nie znam.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this