Znajdź nas na

FAKTY

Policjantów na rowerach spotkasz także podczas wypoczynku nad wodą!

Ośmiu policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Ostrowcu Św. zostało wyznaczonych do pełnienia służby w patrolu rowerowym. Funkcjonariuszy na jednośladach, można spotkać od kilku dni w parkach, na terenach leśnych i wodnych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości dojazdu radiowozem.

fot. Świętokrzyska Policja

Stróżów prawa na rowerach można spotkać na osiedlowych uliczkach, parkach, terenach leśnych oraz miejscach, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu.

O tym, że mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni już informowaliśmy.

– Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwala na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze na rowerach kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta – informuje Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Dodaje, że osoby, które napotkają taki patrol rowerowy mogą podejść, poprosić o pomoc, interwencję oraz przekazać swoje sugestie czy spostrzeżenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie.

– W związku z panującymi w ostatnich dniach upałami, duża liczba mieszkańców naszego miasta wybiera wypoczynek nad wodą. W tych miejsca również będzie można zobaczyć policjantów z patrolu rowerowego. Stróże prawa będą patrolować rejony zbiorników wodnych oraz t „dzikich kąpielisk”, gdzie będą dbali o nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że relaks nie zwalnia nas z myślenia, a nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy do nas – podkreśla mundurowy. 

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this