Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Szkoła w Janiku gościła nauczycieli z terenu województwa świętokrzyskiego!

– Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych Gminy Kunów, propagowanie czynnego wypoczynku oraz integracja społeczności związkowej – mówi Anna Buczkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku. Placówka ta w minioną sobotę, 19 czerwca była gospodarzem XIV Świętokrzyski Rajd Młodego Nauczyciela. Nie zabrakło występu Natalii Bugajskiej, brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Fitness w Serbii w 2021 r., a także pokazów na trampolinach, prowadzonych przez instruktora w Xtreme Fitness.

fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku

– XIV Świętokrzyski Rajd Młodego Nauczyciela w Janiku za nami. W rajdzie uczestniczyli przedstawiciele Oddziałów oraz Oddziałowych Klubów Młodego Nauczyciela z : Baćkowic, Jędrzejowa, Kazimierzy Wielkiej, Klimontowa, Kunowa, Lipnika, Ożarowa, Sandomierza, Staszowa i Waśniowa – mówi Anna Buczkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, prowadzona przez nią placówka, w tym roku pełniła funkcję gospodarza spotkania.

Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku

Organizatorami wydarzenia  był Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego ZNP, Świętokrzyski Okręgowy Klub Młodego Nauczyciela oraz Zarząd Oddziału ZNP w Kunowie z Aleksandrą Adamską, prezesem oddziału na czele. 

Nie zabrakło także części artystycznej, jak występ uczniów i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, czy  prezentacja fitness. Niespodzianką był występ uczennicy kl. VII – Natalii Bugajskiej brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Fitness w Serbii w 2021 r. Zainteresowanie zaproszonych gości wzbudził także pokaz na trampolinach prowadzony przez instruktora w Xtreme Fitness.

– Pani Aleksandra Adamska podkreślała owocną współpracę z władzami gminy. Pan Burmistrz, mimo wszelkich zawirowań w oświacie w ostatnich latach, sprawił, że oświata kunowska ma się bardzo dobrze. Wszyscy nauczyciele mają pracę, są dodatki motywacyjne, nie ma Jednorazowego Dodatku Uzupełniającego, są godziny ponadwymiarowe, co przekłada się na pracę nauczycieli. Ważne są też nagrody burmistrza  dla dyrektorów szkół, nauczycieli i stypendia dla uczniów – podkreśla Anna Buczkowska. 

Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku

Celem sobotniego rajdu było poznanie walorów przyrodniczych gminy Kunów, propagowanie czynnego wypoczynku oraz integracja społeczności związkowej. Trasa rajdu wiodła przez najciekawsze zakątki gminy Kunów. 

– Przewodnikiem był Zbigniew Tyczyński, który z pasją opowiadał ciekawostki o historii zwiedzanych miejscowości w gminie Kunów, a także o atrakcjach okolicy.

Po zakończeniu wycieczki krajoznawczej poszczególnym drużynom zostały wręczone puchary  za uczestnictwo i pamiątkowe upominki. Myślę, że wszyscy goście wyjechali z pięknymi wspomnieniami – podkreśla dyrektor placówki.

Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, Piotr Bek –  przewodniczący Rady Miejskiej w Kunowie, ksiądz Sławomir Kurpiński – proboszcz parafii Janik, Wanda Kołtunowicz – Prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP, Judyta Zwolińska – przewodnicząca Świętokrzyskiego Klubu Młodego Nauczyciela ZNP, a także dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Kunów, członkowie Zarządu Oddziału Kunów oraz członkowie Związku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this