Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Policjantów na rowerach znów można spotkać na osiedlowych uliczkach!

Funkcjonariusze na rowerach wracają na trasy. Jak poinformowała nad Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., ośmiu policjantów z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy zostało wyznaczonych do pełnienia służby w patrolach rowerowych. Można ich spotkać w parkach, terenach leśnych, przy zbiornikach wodnych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości dojechania radiowozem.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. 

– Ośmiu funkcjonariuszy prewencji zostało wyznaczonych do pełnienia takiej służby na terenie naszego miasta. Stróżów prawa na rowerach można spotkać na osiedlowych uliczkach, parkach, terenach leśnych oraz miejscach, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  

Wyjaśnia, że mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni. 

Źródło: Świętokrzyska Policja

– Ten sposób pełnienia służby pozwala na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze na rowerach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta. Osoby, które napotkają taki patrol rowerowy mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję oraz przekazać swoje sugestie, czy spostrzeżenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie – tłumaczy oficer prasowy.

Przypomina, że patrol rowerowy został utworzony po to, aby dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this