Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Policyjna akcja „Prędkość” znów na naszych drogach!

Już jutro (24 lutego), w godzinach 6.00 – 22.00 na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści.

naOSTRO.info

To już kolejna w tym roku akcja ostrowieckich policjantów, wymierzona przeciwko „piratom drogowym”. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach.
Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości,  jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa. 

Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zdjęcie nogi z gazu decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych.

Przypominamy,  że z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści.

Podczas działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in.: laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejestratory. Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę między innymi w miejscach, w których najczęściej dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych.

Mundurowi apelują o trzeźwość, rozsądek i przestrzeganie przepisów na drodze!

Przypomnijmy, że kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this