Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pomagają bezdomnym zwierzętom w gminie! Docenił ich burmistrz i Rada Miejska w Kunowie!

Olbrzymią pracę dla bezdomnych zwierząt w gminie Kunów wykonuje Kunowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Podaj Łapę” z Joanną Kosiarską na czele. Podczas wczorajszej (27 czerwca) sesji Rady Miejskiej w Kunowie zaangażowanie wolontariuszy docenił zarówno Lech Łodej, burmistrz Kunowa, jak i radni miejscy z gminy Kunów, którzy oprócz podziękowań otrzymali także vouchery do JuraParku, ufundowane przez LGD „Krzemienny Krąg”.

Źródło FB Lech Łodej

Joanna Kosiarska, prezes Stowarzyszenia, a także wolontariusze: Eliasz Tuźnik, Patryk Rynio, Filip Bombiński, Mateusz Michalski, Kamila Mikos, Natalia Kędzierska, Anna Oziomek, Natalia Zalewska, Dominika Lenartowicz i Patrycja Bera otrzymali z rąk burmistrza Kunowa podziękowania „ za wspaniałą postawę okazaną wobec potrzebujących zwierząt. Ciągle istnieją wśród nas ludzie, których serce jest otwarte na zwierzęta w potrzebie. Każdy odruch dobrego serca daje poczucie, że nie jesteśmy sami w naszym działaniu na rzecz ochrony i opieki nad naszymi zwierzętami”.

– Chce serdecznie podziękować przy was, przy obecności radnych, pana przewodniczącego, za wspaniałą postawę, działalność na rzecz naszych zwierząt. Jesteśmy z was dumni, jesteście wspaniali, serdeczne gratulacje. Oby nie zabrakło wam sił, bo tu zdrowie jest potrzebne, siły są potrzebne. Patrzę na Asię, wiem, że na razie ten upał nie pozwala Tobie i innym, działać tak prężnie jak w normalne dni, gdy ta temperatura nie jest tak wysoka. Życzę wam zdrowia, wszystkiego dobrego, aby te nasze zwierzęta kunowskie dzięki wam nie cierpiały, żeby odnajdywały swoich właścicieli, swoje domy, bo tak się dzieje – mówił podczas sesji Lech Łodej.


Źródło FB Lech Łodej

Podkreślił jak ważną pracę wykonują wolontariusze, a dzięki ich działaniom gmina może zanotować oszczędności, bo dokonali adopcji na kwotę pół miliona złotych od samego początku działania Stowarzyszenia.

Do gratulacji przyłączył się także Piotr Bek, przewodniczący Rady Miejskiej.

– Proszę państwa to jest właśnie piękna, świetna forma współpracy. Ogromnie jestem rad, że mając na myśli wasz wiek, zaczynacie się już aktywnie włączać w pracę na rzecz społeczności naszej gminnej, bo tak naprawdę, realizujecie pewnie jakieś swoje zainteresowania, ale również wspieracie obowiązki gminy. Za to wszystko jeszcze raz dziękuję. Zapraszam na forum pracy młodzieży również i do przyłączenia się do pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej. Piękne dzięki, jeszcze raz gratulacje – mówił przewodniczący rady.

Przypomnijmy, że Kunowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Podaj Łapę” to ludzie pragnący działać na rzecz bezdomnym i porzuconym zwierzętom. W KPS zarejestrowani zostali w lipcu 2017 roku. Ich działalność polega na opiece nad bezdomnymi zwierzakami, zapobieganiu bezdomności oraz działalności edukacyjnej, dotyczącej uświadamiania ludzi na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami oraz na problem bezdomności. Pod opieką Stowarzyszenia znajdują się bezdomne zwierzęta z gminy Kunów, którym wolontariusze szukają nowych, odpowiedzialnych domów.

– Chciałam powiedzieć, że to wszystko by nie istniało, gdyby nie ta grupa wolontariuszy. Bo to oni wszystko trzymają, gdyby nie oni, to nie byłoby sensu pracować, dlatego, że to oni odwalają najcięższa robotę, i są tak zgrani ze sobą, wspaniałą grupę tworzą, że inni nam mogą tylko pozazdrościć. Takich właśnie osób, że się dogadują, współpracują. Nawet jeśli są jakieś kłótnie między nimi, to jeżeli chodzi o pracę, jest to odkładane na bok i zawsze jest współpraca i praca. Za to dziękuje i im i wam, bez was by tego nie było. Nie dałabym rady i wiecie, ze dzięki wam to prowadzę – tłumaczyła Joanna Kosiarska.

Źródło FB Lech Łodej

Wszyscy wolontariusze otrzymali vouchery na darmowe wejście do JuraParku, ufundowane przez Lokalną Grupę Działania Krzemienny Krąg.

Zarówno Piotr Bek, jak i Joanna Kosiarska zaapelowali do osób chcących pomóc w koordynowaniu prac Stowarzyszenia, ponieważ z różnych względów jego prezes będzie się musiała się na razie z nich wyłączyć. Osoby, które mają czas, nie jest im obojętny los bezdomnych zwierząt, a także chcieliby pomóc Stowarzyszeniu mogą zgłosić się do Lecha Łodeja, burmistrza Kunowa, do Joanny Kosiarskiej, prezesa Stowarzyszenia lub Piotra Beka, przewodniczącego rady.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this