Znajdź nas na

FAKTY

Pomimo dużej konkurencji, ostrowiecki szpital wciąż „walczy” o lekarzy ze Wschodu!

Jak podczas ostatniej (środa, 28 kwietnia) konferencji prasowej zapewniał Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św., szpital robi postępy w poszukiwaniu lekarzy zza wschodniej granicy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od 1 października pracę podejmie anestezjolog. Chętny do pracy jest także radiolog, pulmonolog, a także specjalista chorób zakaźnych.

Zdjęcie ilustracyjne.. Wnętrze ostrowieckiego szpitala fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z dobrych wiadomości jest taka, że czynimy postępy w zatrudnieniu lekarzy ze Wschodu. Ci lekarze fizycznie, tu w Ostrowcu Św. pojawią się za dwa , za trzy miesiące. Niemniej jednak z niektórymi z nich nawiązaliśmy już kontakt bezpośredni. Niektórzy byli już u nas w szpitalu, część do nas przyjedzie, z innymi kontaktujemy się za pomocą środków elektronicznych.

Zapewnia, że swoją chęć pracy od 1 października  potwierdził anestezjolog.

– Już nastąpiła wymiana dokumentów między szpitalem, a tą panią doktor. Z powodów rodzinnych deklaruje podjęcie pracy od 1 października. Czyli wreszcie wygraliśmy z Zakopanem, bo wszyscy anestezjolodzy do tej pory, jak już mówiłem, przegrywaliśmy rywalizację z Zakopanem.  Mamy też lekarza radiologa, który podjął się pracy w naszym szpitalu. To bardzo nam pomoże też rozwiązać pewne problemy – mówi Adam Karolik.  

Pojawiła się też szansa na zatrudnienie lekarza pulmonologa. Jak twierdzi dyrektor do spraw medycznych, także i w tym przypadku rozmowy są już bardzo zaawansowane. 

– Mamy kolejne oferty trzech lekarzy anestezjologów, którymi dopiero rozpoczynamy te rozmowy i pertraktacje. Mamy jedną panią doktor chorób zakaźnych i to byłby pierwszy przypadek takiego zatrudnienia lekarza u nas w szpitalu. Do tej pory takiego specjalisty zawsze nam brakowało –  wyjaśniał Adam Karolik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this