Znajdź nas na

FAKTY

Pomimo pandemii kielecki WORD postawił na akcje edukacyjne!

Pomimo pandemii koronawirusa Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach wraz z Policją przeprowadził szereg akcji profilaktycznych, mających na celu promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

 –  W bieżącym roku ze względu na pandemię i reżim sanitarny WORD nie był w stanie przeprowadzić wszystkich zaplanowanych akcji profilaktyczno-edukacyjnych. Nie znaczy to, że poprzez współpracę i innymi instytucjami nie braliśmy udziału akcjach mających na celu poprawę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – wyjaśnia Michał Piechota, inspektor ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym w WORD Kielce.

Jak dodaje, większość podejmowanych akcji i organizacji konkursów odbywała się wspólnie z Policją.

– Najlepszym przykładem jest ostatnia akcja, która ruszyła na przełomie października i listopada i dotyczyła zmieniających się warunków atmosferycznych porą jesienną, a także wcześnie zapadającego zmroku  – “Wybierz swój zestaw” – dodaje Michał Piechota. 

 Akcja ta ma celu uświadomienie pieszym uczestnikom ruchu drogowego jak ważnym jest, by być widocznym dla kierowców. Przy okazji  rozdawane są  elementy odblaskowe. Cyklicznie prowadzone są także akcje „Bądź widoczny, bądź bezpieczny”, czy „Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas których również rozdawane są odblaski.

Podczas wszystkich akcji dzięki policjantom, ale również strażakom, którzy także włączają się w te akcje, rozdawane są elementy odblaskowe. 

– Zawsze podczas rozmów czy pogadanek profilaktyczno-edukacyjnych kładziemy dużą wagę by dotrzeć do świadomości pieszego i uzmysłowienie mu, że dzięki odblaskom nie tylko chroni siebie, ale także kierowców przed zdarzeniem drogowym i przede wszystkim chroni swoich bliskich przed problemami związanymi z utratą swojego zdrowia bądź życia – podsumowuje Michał Piechota. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this