Znajdź nas na

FAKTY

Ponad 30 mln zł na wsparcie projektów społecznych! Pomoc obejmie prawie tysiąc osób!

Dzienna pomoc medyczna dla osób starszych i chorych w Szydłowie, żłobek w Ostrowcu Świętokrzyskim dla dzieci, których rodzice chcą wrócić na rynek pracy oraz dotacje na tworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwach ekonomii społecznej – takich przedsięwzięć dotyczą cztery projekty, które będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Umowy z beneficjentami na dofinansowanie tych zadań podpisali wicemarszałek Renata Janik oraz członek Zarządu województwa Mariusz Gosek.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W ramach dwu projektów z poddziałania „Wsparcie sektora ekonomii społecznej” udzielonych zostanie 270 dotacji (do 21 tys. zł) na utworzenie nowych miejsc pracy.

W Kielcach i północnych powiatach województwa świętokrzyskiego będzie realizować taki projekt Stowarzyszenie Integracja i Rozwój (ponad 14 mln zł dofinansowania), a w powiatach na południu województwa – Caritas Diecezji Kieleckiej (ponad 13 mln zł dofinansowania). Projekty te przewidują m. in. zatrudnianie osób, które mają problemy ze znalezieniem i utrzymaniem pracy na otwartym rynku, w firmach działających na czysto komercyjnych zasadach. Chodzi o osoby z niepełnosprawnościami, niskimi kwalifikacjami lub niską motywacją do pracy, zagrożone wykluczeniem społecznym, wychodzące z uzależnień.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Szczególnie cenne społecznie są właśnie te dwa projekty, które stwarzają ogromną szansę dla rozwoju w naszym województwie podmiotów ekonomii społecznej, spółdzielni socjalnych – podkreślała wicemarszałek Renata Janik, dodając, że poza tworzeniem nowych miejsc pracy projekty przewidują m. in. doradztwo i dotacje rozwojowe dla podmiotów ekonomii społecznej lub organizacji, które są zainteresowanie działalnością w tym obszarze.

Ponadto Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjne „DOM” otrzyma ponad 1 mln 600 tys. zł na utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej w Szydłowie, w którym pomoc w ciągu dwóch lat znajdzie 90 osób. To miejsce dziennego pobytu dla osób, np. po pobycie w szpitalu, które nie potrzebują już całodobowej opieki medycznej, ale muszą poddawać się okresowym zabiegom, powinny korzystać z systematycznej rehabilitacji, podstawowych badań medycznych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W nowym żłobku w Ostrowcu Świętokrzyskim, który utworzy Centrum Rozwoju Biznesu, będzie 20 miejsc.

– Zrobiliśmy rozeznanie, że w Ostrowcu Świętokrzyskim jest niewystarczająca liczba miejsc w żłobkach. Głównym celem projektu jest pomoc rodzicom w powrocie do aktywności zawodowej – mówiła Alicja Konecka z Centrum Rozwoju Biznesu, które uzyskało dotację w wysokości prawie 700 tys. zł.

– Dziękujemy Państwu za realizację projektów skierowanych do grup najbardziej potrzebujących naszej pomocy. Łącznie skorzysta z niej 950 beneficjentów – podsumował członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Świętokrzyski PiS zdystansował konkurencję! Magdalena Zieleń: Byłoby fantastycznie, gdyby Ostrowiec Św. miał dwóch posłów!

FAKTY

Podziel się maskotkami z dziećmi chorymi na nowotwory! Ich zbiórkę prowadzi ćmielowski dom kultury!

FAKTY

Świętokrzyskie Nagrody Kultury Rozdane! Wiemy, kogo doceniła kapituła!

FAKTY

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this