Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Ponad 600 zawodników z całej Polski! Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu już w sobotę!

28 pływaków w barwach SMS KSZO Ostrowiec w gronie ponad 600 zawodników z całej Polski na Zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. Pływalnia Rawszczyzna znów stanie się miejscem zmagań najlepszych sportowców. Emocje gwarantowane.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowiec Świętokrzyski gospodarzem Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. W najbliższy weekend miasto będzie gościć około 600 pływaków z całej Polski. Wśród zawodników znajdą się również pływacy z SMS KSZO Ostrowiec Św.

– Zawody są rozgrywane u nas dlatego wystawiamy dużą reprezentację. Chcemy być widoczni. Nasi zawodnicy, to uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. zrzeszeni w KS KSZO Ostrowiec Św. Mamy zawodników, którzy zdobywali medale na zimowych mistrzostwach polski, także to będzie dla nich sprawdzian przed Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w maju – mówi Marcin Maliński trener SMS KSZO Ostrowiec Św.

Grand Prix Arena Puchar Polski w Pływaniu to ostatnia runda tegorocznej edycji tej imprezy pływackiej. Jak będzie wyglądać organizacja imprezy i kiedy najlepiej pojawić się na ostrowieckiej pływalni zapytaliśmy Grzegorza Bażanta z ostrowieckiego MOSIiR-u.

– W najbliższy weekend 27 i 28 kwietnia na pływalni Rawszczyzna odbędą się ogólnopolskie zawody Arena Grand Prix Polski w Pływaniu. Zawody rozegrane będą w trzech blokach. Zaczynają się w sobotę o godz. 7:30 blok popołudniowy planowany jest na godz. 17:00. Trzeci blok zaczyna się w niedzielę o 8:30. W pierwszej części każdego bloku będą startowali najlepsi, najszybsi zawodnicy dlatego warto przyjść i kibicować – wyjaśnia Grzegorz Bażant, kierownik działu organizacji imprez.

Ostrowieccy pływacy z SMS KSZO Ostrowiec aspirują do grona najlepszych pływaków w Polsce, dlatego też w czasie nadchodzących zawodów chcą pokazać się jako silna i dobrze funkcjonująca drużyna. Tym bardziej, że zawody rozgrywane są na ich rodzimej pływalni.

– Cieszymy się, że Grand Prix Arena wraca do Ostrowca. Zależy nam na promocji pływania w mieście bo mamy bogote tradycje pływackie, dlatego warto, żeby takie zawody gościły u nas na pływalni – mówi trener Marcin Maliński.

27 i 28 kwietnia zapraszamy na Pływalnie Rawszczyzna. Warto wybrać z całą rodziną aby kibicować ekipie pływaków z SMS KSZO Ostrowiec Św.

– Zawody są ogólnodostępne bez biletów wstępu, także każdy może przyjść zobaczyć. Każdy może wziąć w nich udział w roli widza. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcą kibicować rywalizującym na Rawszczyźnie pływakom – zachęca Grzegorz Bażant.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this