Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ponad milion złotych dla Centrum Biznesu i Promocji Kadr w Ostrowcu Świętokrzyskim! Skorzystają mieszkańcy terenów wiejskich!

Ponad 2,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego zostanie przeznaczone na dofinansowanie staży, szkoleń zawodowych, aktywizację, pośrednictwo pracy i poradnictwo, kierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik w obecności radnej Sejmiku Województwa Magdaleny Zieleń podpisali umowy na dofinansowanie 3 projektów z przedstawicielami Centrum Biznesu i Promocji Kadr z Ostrowca Świętokrzyskiego, tamtejszej Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Podpisujemy dzisiaj trzy umowy, które uzyskały najwyższe oceny i otrzymają dofinansowanie w ramach działania 9.1 „Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie” oraz Poddziałania 8.5.3 „Edukacja formalna i pozaformalna osób dorosłych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Jak dodała wicemarszałek Renata Janik, to wyjątkowo dobre i starannie przygotowane projekty. – Ich łączna wartość to niemal 3 mln zł i kierowane są do osób wykluczonych zawodowo, społecznie, które nie potrafią odnaleźć się na rynku pracy, potrzebują indywidualnego podejścia.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Centrum Biznesu i Promocji Kadr – Spółka z Ostrowca Świętokrzyskiego przygotowała i zgłosiła projekt zatytułowany “Aktywna Integracja = Lepsza Przyszłość”. W jego ramach, 60 mieszkańców gmin: Bałtów, Ćmielów i Bodzechów – terenów wiejskich, na których zauważalny jest niski dostęp do usług publicznych, objętych zostanie kompleksowym wsparciem w zakresie diagnozy ich potrzeb zawodowych, określenia indywidualnych ścieżek reintegracji, aktywizacji zawodowej, edukacyjnej, w stażach. Całkowita wartość tego projektu to 1 064 532,24 zł, wartość dofinansowania – 1 011 305 zł. Będzie on realizowany do końca czerwca 2021 roku.

Ponad 860 000 zł wsparcia otrzymała ostrowiecka Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości na realizację zadania pod nazwą “Szansa na pracę II”. Do końca 2020 roku osiemdziesięciu mieszkańców regionu, w tym m.in. osoby z powiatu kieleckiego, ostrowieckiego i opatowskiego, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem, otrzymają wsparcie w postaci porad psychologicznych i prawnych, szkoleń, staży zawodowych i pośrednictwa pracy.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dofinansowanie uzyskało również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kielcach, które realizować będzie projekt kierowany do 414 uczestników, zatytułowany “Praktycznie Niezawodni – podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób dorosłych w województwie świętokrzyskim”. Osoby objęte programem wezmą udział w kursach kwalifikowanej pierwszej pomocy, prawa jazdy kategorii C oraz kursie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Zakończą się one egzaminem z możliwością uzyskania uprawnień zawodowych. Projekt będzie realizowany przez 2 lata (2020-2021 r.), jego wartość szacuje się na około 855 000 zł, a wysokość uzyskanego dofinansowania to 744 114,96 zł.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Powiat ostrowiecki stawia na Andrzeja Dudę! Absolutny rekord w gminie Waśniów: 82,58% poparło obecnego prezydenta!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Pomimo skromnego budżetu w gminie Ćmielów udało się zrealizować wiele inwestycji!

FAKTY

Umowa na budowę „małej obwodnicy” Ostrowca Św. podpisana!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this