Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ponad milion złotych dla Centrum Biznesu i Promocji Kadr w Ostrowcu Świętokrzyskim! Skorzystają mieszkańcy terenów wiejskich!

Ponad 2,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego zostanie przeznaczone na dofinansowanie staży, szkoleń zawodowych, aktywizację, pośrednictwo pracy i poradnictwo, kierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik w obecności radnej Sejmiku Województwa Magdaleny Zieleń podpisali umowy na dofinansowanie 3 projektów z przedstawicielami Centrum Biznesu i Promocji Kadr z Ostrowca Świętokrzyskiego, tamtejszej Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Podpisujemy dzisiaj trzy umowy, które uzyskały najwyższe oceny i otrzymają dofinansowanie w ramach działania 9.1 „Aktywna integracja zwiększająca szanse na zatrudnienie” oraz Poddziałania 8.5.3 „Edukacja formalna i pozaformalna osób dorosłych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Jak dodała wicemarszałek Renata Janik, to wyjątkowo dobre i starannie przygotowane projekty. – Ich łączna wartość to niemal 3 mln zł i kierowane są do osób wykluczonych zawodowo, społecznie, które nie potrafią odnaleźć się na rynku pracy, potrzebują indywidualnego podejścia.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Centrum Biznesu i Promocji Kadr – Spółka z Ostrowca Świętokrzyskiego przygotowała i zgłosiła projekt zatytułowany “Aktywna Integracja = Lepsza Przyszłość”. W jego ramach, 60 mieszkańców gmin: Bałtów, Ćmielów i Bodzechów – terenów wiejskich, na których zauważalny jest niski dostęp do usług publicznych, objętych zostanie kompleksowym wsparciem w zakresie diagnozy ich potrzeb zawodowych, określenia indywidualnych ścieżek reintegracji, aktywizacji zawodowej, edukacyjnej, w stażach. Całkowita wartość tego projektu to 1 064 532,24 zł, wartość dofinansowania – 1 011 305 zł. Będzie on realizowany do końca czerwca 2021 roku.

Ponad 860 000 zł wsparcia otrzymała ostrowiecka Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości na realizację zadania pod nazwą “Szansa na pracę II”. Do końca 2020 roku osiemdziesięciu mieszkańców regionu, w tym m.in. osoby z powiatu kieleckiego, ostrowieckiego i opatowskiego, zagrożone ubóstwem i wykluczeniem, otrzymają wsparcie w postaci porad psychologicznych i prawnych, szkoleń, staży zawodowych i pośrednictwa pracy.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dofinansowanie uzyskało również Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kielcach, które realizować będzie projekt kierowany do 414 uczestników, zatytułowany “Praktycznie Niezawodni – podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób dorosłych w województwie świętokrzyskim”. Osoby objęte programem wezmą udział w kursach kwalifikowanej pierwszej pomocy, prawa jazdy kategorii C oraz kursie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Zakończą się one egzaminem z możliwością uzyskania uprawnień zawodowych. Projekt będzie realizowany przez 2 lata (2020-2021 r.), jego wartość szacuje się na około 855 000 zł, a wysokość uzyskanego dofinansowania to 744 114,96 zł.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this