Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wioletta Adamczyk-Nowak lepsza od kontrkandydatki?

Według informacji, jakie pojawiły się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim 19 listopada, to Wioletta Adamczyk-Nowak zdobyła więcej punktów i tym samym okazała się lepszym kandydatem na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. Otwartym pozostaje pytanie, co na to Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. bez jego zgody wybrana w drodze konkursu kandydatka nie będzie mogła objąć stanowiska.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

14 listopada na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. pojawiła się informacja, że w wyniku wstępnej selekcji na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. do następnego etapu rekrutacji zakwalifikowały się: Wioletta Adamczyk-Nowak oraz Joanna Kurkiewicz. Obydwie kandydatki związane były z ostrowieckim sanepidem. Joanna Kurkiewicz aktualnie pełniła obowiązki dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św.


Państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym może być osoba, która: jest obywatelem polski, ma pełną zdolność do czynności prawnych, a także posiada następujące kwalifikacje: jest lekarzem i uzyskała specjalizację wskazaną w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2010 roku w sprawie wykazu specjalizacji w dziedzinach medycyny mających zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej; posiada tytuł zawodowy magistra i uzyskała dodatkowe kwalifikacje mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, określonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 maja 2010 roku w sprawie wykazu dodatkowych kwalifikacji, jakie musi posiadać Państwowy Inspektor Sanitarny, posiadający tytuł zawodowy magistra; swoją postawą obywatelską daje rękojmię należytego wykonywania zadań pracownika organu państwowego; posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku.

Osoba, która zwycięży w konkursie przejmie obowiązki nie wcześniej niż 1 grudnia z zastrzeżeniem, że nastąpi to tylko po wyrażeniu zgody przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Jeżeli takiej zgody nie będzie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. nie zostanie powołany.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this