Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wioletta Adamczyk-Nowak lepsza od kontrkandydatki?

Według informacji, jakie pojawiły się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim 19 listopada, to Wioletta Adamczyk-Nowak zdobyła więcej punktów i tym samym okazała się lepszym kandydatem na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. Otwartym pozostaje pytanie, co na to Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. bez jego zgody wybrana w drodze konkursu kandydatka nie będzie mogła objąć stanowiska.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

14 listopada na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. pojawiła się informacja, że w wyniku wstępnej selekcji na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Św. do następnego etapu rekrutacji zakwalifikowały się: Wioletta Adamczyk-Nowak oraz Joanna Kurkiewicz. Obydwie kandydatki związane były z ostrowieckim sanepidem. Joanna Kurkiewicz aktualnie pełniła obowiązki dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św.


Państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym może być osoba, która: jest obywatelem polski, ma pełną zdolność do czynności prawnych, a także posiada następujące kwalifikacje: jest lekarzem i uzyskała specjalizację wskazaną w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2010 roku w sprawie wykazu specjalizacji w dziedzinach medycyny mających zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej; posiada tytuł zawodowy magistra i uzyskała dodatkowe kwalifikacje mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, określonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 maja 2010 roku w sprawie wykazu dodatkowych kwalifikacji, jakie musi posiadać Państwowy Inspektor Sanitarny, posiadający tytuł zawodowy magistra; swoją postawą obywatelską daje rękojmię należytego wykonywania zadań pracownika organu państwowego; posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku.

Osoba, która zwycięży w konkursie przejmie obowiązki nie wcześniej niż 1 grudnia z zastrzeżeniem, że nastąpi to tylko po wyrażeniu zgody przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Jeżeli takiej zgody nie będzie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. nie zostanie powołany.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this