Znajdź nas na

FAKTY

Poszła na zakupy! Straciła gotówkę i kartę płatniczą!

Chwila nieuwagi może drogo kosztować, zarówno jeśli chodzi o straty materialne, jak i o nasze nerwy. Przekonała się o tym 67-letnia mieszkanka Ostrowca Św. która wybrała się na zakupy na ostrowiecki targ. Kobieta straciła pieniądze i kartę płatniczą.

Źródło: Pixabay

Oszuści i złodzieje żerują na łatwowierności i ufności osób starszych. Czasami chwila nieuwagi może sporo kosztować. Wczoraj (7 maja) przekonała się o tym 67-letnia ostrowczanka, która wybrała się na zakupy na targowisku miejskim w Ostrowcu Św. Nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety z należącej do niej torebki dokonał kradzieży portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 310 złotych oraz kartą płatniczą.   

Przypomnijmy, że kradzież lub przywłaszczenie, którego wartość nie jest wyższa niż  500 złotych, to wykroczenie, które podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. W przypadku przekroczenia tej kwoty sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (w przypadku kradzieży) i od 3 miesięcy do 3 lat (kara za przywłaszczenie mienia).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this