Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Prace ostrowczanki na największych w Skandynawii targach sztuki!

O Ilonie Swat pisaliśmy na łamach naszego portalu w styczniu. Dziewięć lat temu wyjechała do Szwecji, gdzie rozwija swój talent artystyczny. Jej obrazy budzą zainteresowanie na całym świecie. Aktualnie można je podziwiać na największych targach sztuki Art Nordic w Skandynawii.

fot. Archiwum prywatne

Artystkę z ostrowieckimi korzeniami reprezentuje galeria „Ola gallery&ateljer”, gdzie znajduje się kilka jej obrazów. Przypomnijmy, że Art Nordic, to największe w Skandynawii targi sztuki. W tym roku odbywają się w dniach 5-7 kwietnia w sercu Kopenhagi, z udziałem 220 artystów, pochodzących z ok. 30 krajów. Szacuje się, że w ciągu ostatnich pięciu lat odwiedziło je 65 000 odwiedzających.

Kilkuset metrowa hala wystawowa „Lokomotivværkstedet” z przestronnymi stoiskami, oknami sufitowymi i wieloma punktami świetlnymi, daje idealne możliwości do prezentacji światowej sztuki, a także pozwala na indywidualny odbiór – odwiedzających. Jak to się stało, że prace Ilony Swat znalazły się w tak zacnym gronie?

fot. archiwum prywatne

– Właścicielka jednej galerii mi zaproponowała, żebym wzięła w tym udział. Wtedy koszty są też mniejsze, bo ona zabiera kilka obrazów od kilku artystów i prezentuje nas i swoją galerie już tam, na miejscu. Chciałam wziąć w tym udział już dawno, ale koszty są zbyt duże, jak na razie dla mnie, także jednym słowem muszę przyznać, że mi się udało – tłumaczy Ilona Swat.

Jak przyznaje ze swoich obrazów wybrała te z motywami zwierząt i jeden portret – spontaniczne malarstwo.

fot. Archiwum prywatne

Jest to dla niej duże wyróżnienie i powód do dumy. Zapytana czy cieszy się z tego prestiżowego wyróżnienia odpowiada bez zastanowienia.

– Pewnie, odwiedzający są z różnych państw. Są osoby prywatne, galerie, stowarzyszenia artystyczne itd., i jeśli coś im wpadnie w oko, chcą nawiązać współpracę z danym artystą. Na to też liczę – dodaje.

fot. Archiwum prywatne

O artystce z Ostrowca Świętokrzyskiego pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this