Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Prace ostrowczanki na największych w Skandynawii targach sztuki!

O Ilonie Swat pisaliśmy na łamach naszego portalu w styczniu. Dziewięć lat temu wyjechała do Szwecji, gdzie rozwija swój talent artystyczny. Jej obrazy budzą zainteresowanie na całym świecie. Aktualnie można je podziwiać na największych targach sztuki Art Nordic w Skandynawii.

fot. Archiwum prywatne

Artystkę z ostrowieckimi korzeniami reprezentuje galeria „Ola gallery&ateljer”, gdzie znajduje się kilka jej obrazów. Przypomnijmy, że Art Nordic, to największe w Skandynawii targi sztuki. W tym roku odbywają się w dniach 5-7 kwietnia w sercu Kopenhagi, z udziałem 220 artystów, pochodzących z ok. 30 krajów. Szacuje się, że w ciągu ostatnich pięciu lat odwiedziło je 65 000 odwiedzających.

Kilkuset metrowa hala wystawowa „Lokomotivværkstedet” z przestronnymi stoiskami, oknami sufitowymi i wieloma punktami świetlnymi, daje idealne możliwości do prezentacji światowej sztuki, a także pozwala na indywidualny odbiór – odwiedzających. Jak to się stało, że prace Ilony Swat znalazły się w tak zacnym gronie?

fot. archiwum prywatne

– Właścicielka jednej galerii mi zaproponowała, żebym wzięła w tym udział. Wtedy koszty są też mniejsze, bo ona zabiera kilka obrazów od kilku artystów i prezentuje nas i swoją galerie już tam, na miejscu. Chciałam wziąć w tym udział już dawno, ale koszty są zbyt duże, jak na razie dla mnie, także jednym słowem muszę przyznać, że mi się udało – tłumaczy Ilona Swat.

Jak przyznaje ze swoich obrazów wybrała te z motywami zwierząt i jeden portret – spontaniczne malarstwo.

fot. Archiwum prywatne

Jest to dla niej duże wyróżnienie i powód do dumy. Zapytana czy cieszy się z tego prestiżowego wyróżnienia odpowiada bez zastanowienia.

– Pewnie, odwiedzający są z różnych państw. Są osoby prywatne, galerie, stowarzyszenia artystyczne itd., i jeśli coś im wpadnie w oko, chcą nawiązać współpracę z danym artystą. Na to też liczę – dodaje.

fot. Archiwum prywatne

O artystce z Ostrowca Świętokrzyskiego pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this