Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Do końca roku nie będzie utrudnień na drodze wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Św.!

Jest ogromna szansa na to, że most na rzece Kamiennej zostanie zamknięty dopiero po oddaniu do użytkowania Węzła Brezelia. Na mieszkańców Ostrowca Św. i podróżujących drogą 754 kierowców w tym roku nie będą czekać również utrudnienia, związane z przebudową Alei 3 Maja. Na razie wykonywane są prace przygotowujące inwestycje do robót głównych, które nie dezorganizują ruchu.

Most na rzece Kamiennej w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie wyburzony. W jego miejsce powstanie nowy obiekt. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Firma Mota-Engil Central Europe robi wszystko, aby podejmowane przez nią prace przy przebudowie drogi 754 nie utrudniały ruchu w Ostrowcu Św. przed Świętami  Bożego Narodzenia, ani przed Nowym Rokiem – mówi Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

Dodaje, że wykonawca  podchodzi z olbrzymim profesjonalizmem i zrozumieniem do  problemów komunikacyjnych miasta Ostrowca Św. Dlatego wykonywane są wszystkie prace, które nie dezorganizują ruchu. 

– Wykonawca wciąż analizuje poszczególne etapy prac,  aby spokojnie móc poczekać do ostatecznego oddania Węzła Brezelia. Nie do tymczasowego, jak sugerowano, ponieważ pozwolenie na poruszanie się pojazdów przez plac budowy, tak naprawdę nic nie da. Most na rzece Kamiennej i tak zostanie kiedyś rozebrany, a Węzeł Brezelia będzie oczekiwał na oddanie do użytku – mówi Magdalena Zieleń. 

Przypomina, że odbyło się już spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem na budowie „Małej Obwodnicy Ostrowca” wraz z przebudową Węzła Brezelia. Generalna Dyrekcja zapewniła, że jest otwarta i jak najbardziej zainteresowana przyspieszeniem prac i jak najszybszym otwarciu ruchu na Węźle Brezelia. Również wykonawca prac na „Małej Obwodnicy Ostrowca” – firma FABE jest gotowa wykonać prace na Węźle Brezelia jak najszybciej. 

–  Nie zawsze jednak wszystko zależy od zaangażowania stron. W tym przypadku wszystko uzależnione jest od warunków pogodowych i procesu technologicznego.  Jeśli pogoda pozwoli wykonawca jak najszybciej zakończy prace na Węźle. Warunki pogodowe jakie muszą być spełnione to m.in. wylewanie masy bitumicznej w temperaturze co najmniej +5 stopni – tłumaczy Magdalena Zieleń.

Dodaje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Węzeł Brezelia oddany do użytku zostanie w pierwszym kwartale 2023 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this