Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Przegląd Muzyki Ludowej już dziś w Ćmielowie!

Już dziś od godziny 16.00 na miłośników ludowej nuty czekać będzie nie lada niespodzianka. Gdzie? Na placu przy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. W programie występy zespołów ludowych oraz zaproszonych gości, stoiska z wyrobami Kół Gospodyń Wiejskich, a także poczęstunek.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wystąpi 13 zespołów ludowych z całego powiatu ostrowieckiego, z naszej gminy pojawią się cztery zespoły: Chór Środowiskowy „Jutrzenka”, Zespoły Ludowe: „Borianki”, „Stocaneczka”, a także Koło Gospodyń Wiejskich „Sabat” z Wojnowic , z Waśniowa przyjedzie jedna ekipa „Sami swoi”, z Bałtowa – trzy: „Okolanki”, „Biesiada” i „Bałtowianie”, z Bodzechowa gościć będziemy także trzy zespoły: „Kobiety Aktywne” Wólka Bodzechowska, „Bodzechowianki” i Kapela „Gromadziczanki”, z Kunowa – „Bukowianie” i „Kunowianie” – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Nie zabraknie wspólnych śpiewów i tańców, które rozgrzeją wszystkich uczestników zabawy. Dla każdego z zespołów przewidziano także nagrodę – niespodziankę. Będą także poczęstunek i stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

– Każda muzyka potrafi zjednoczyć ludzi. Czy to będzie impreza ludowa, disco-polo, czy punkowa, bo taki szeroki przekrój staramy się proponować naszym mieszkańcom, na każdej z nich jest masa ludzi. W tym roku zrobiliśmy wszystko dla miłośników każdego z rodzajów muzyki. W tej chwili jest kolej zna zespoły ludowe. Myślę że będzie fajnie sympatycznie, wesoło, a przede wszystkim tanecznie. W planach mamy także propozycję dla miłośników operetki – dodaje Wioletta Rogala-Mazur.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this