Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Przegląd Muzyki Ludowej już dziś w Ćmielowie!

Już dziś od godziny 16.00 na miłośników ludowej nuty czekać będzie nie lada niespodzianka. Gdzie? Na placu przy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. W programie występy zespołów ludowych oraz zaproszonych gości, stoiska z wyrobami Kół Gospodyń Wiejskich, a także poczęstunek.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wystąpi 13 zespołów ludowych z całego powiatu ostrowieckiego, z naszej gminy pojawią się cztery zespoły: Chór Środowiskowy „Jutrzenka”, Zespoły Ludowe: „Borianki”, „Stocaneczka”, a także Koło Gospodyń Wiejskich „Sabat” z Wojnowic , z Waśniowa przyjedzie jedna ekipa „Sami swoi”, z Bałtowa – trzy: „Okolanki”, „Biesiada” i „Bałtowianie”, z Bodzechowa gościć będziemy także trzy zespoły: „Kobiety Aktywne” Wólka Bodzechowska, „Bodzechowianki” i Kapela „Gromadziczanki”, z Kunowa – „Bukowianie” i „Kunowianie” – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Nie zabraknie wspólnych śpiewów i tańców, które rozgrzeją wszystkich uczestników zabawy. Dla każdego z zespołów przewidziano także nagrodę – niespodziankę. Będą także poczęstunek i stoiska Kół Gospodyń Wiejskich.

– Każda muzyka potrafi zjednoczyć ludzi. Czy to będzie impreza ludowa, disco-polo, czy punkowa, bo taki szeroki przekrój staramy się proponować naszym mieszkańcom, na każdej z nich jest masa ludzi. W tym roku zrobiliśmy wszystko dla miłośników każdego z rodzajów muzyki. W tej chwili jest kolej zna zespoły ludowe. Myślę że będzie fajnie sympatycznie, wesoło, a przede wszystkim tanecznie. W planach mamy także propozycję dla miłośników operetki – dodaje Wioletta Rogala-Mazur.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this