Znajdź nas na

FAKTY

Przejazd kolejowy w Kunowie zamknięty dla ruchu kołowego! Trwa modernizacja linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz!

Od 14 lipca do 24 lipca kierowcy podróżujący ulicą Kolejową w Kunowie muszą liczyć się z utrudnieniami. Z powodu remontu przejazdu kolejowego zamknięty dla ruchu kołowego został bowiem odcinek drogi powiatowej. Jak poinformował Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św., trasa objazdu przebiega starodrożem drogi krajowej nr 9, czyli klasycznym odcinkiem, którym kiedyś dojeżdżało się do Kunowa.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 Rozpoczęły się prace modernizacyjne  na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. 

– Peron w Kunowie będzie wyższy, dostosowany do wysokości kursujących na linii pociągów, dzięki czemu wsiadanie i wysiadanie z pociągu będzie łatwiejsze dla wszystkich podróżnych, także tych o ograniczonej możliwości poruszania się – wyjaśniała w czerwcu w rozmowie z nami  Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Nowa nawierzchnia platformy z pasami ostrzegawczymi i wypukłą fakturą ułatwi korzystanie z kolei osobom niewidomym i niedowidzącym. Na peronie zostanie zamontowana nowa wiata, ławki, funkcjonalne oświetlenie i oznakowanie. Przygotowane będzie także bezpieczne dojście na peron.

Remont  obejmuje  także istniejący przejazd kolejowy w Kunowie. Tym samym zamknięty dla ruchu kołowego od 14 lipca do 24 lipca  jest odcinek drogi powiatowej nr 0657T na ulicy Kolejowej w Kunowie. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

–  Trasa objazdu przebiega starodrożem drogi  krajowej nr 9, czyli klasycznym odcinkiem, którym kiedyś dojeżdżało się do Kunowa. W tamtej okolicy nie ma takiej drogi, którą dziś można by poprowadzić ten ruch. Są drogi niższej kategorii, ale tylko i wyłącznie na ruch lokalny – wyjaśnia Tomasz Mroczek,  naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św.  

Trasa objazdu przebiega drogą krajową nr 9 – drogą powiatową nr 1007T (starodrożem drogi krajowej) w miejscowości Boksycka – drogą gminną nr  336029T relacji Boksycka – do drogi Kunów Ostrowiec – drogą powiatową nr 0657T przebiegającą przez miejscowości Wymysłów – Janik – Kunów.

Remont linii kolejowej nr 25 będzie systematycznie przesuwał się w kierunku Sandomierza.

Zamykania przejazdów będą zatem cykliczne, a kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. 

– W tym momencie nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy, bo gdy wpłynie do nas projekt organizacji  ruchu, to my go wtedy zatwierdzamy i dopiero wtedy możemy udzielić takiej informacji – dodaje Tomasz Mroczek.

O remoncie linii nr 25 pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this