Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

PSE przekazały Caritasowi 400 tys. zł na walkę z pandemią koronawirusa!

Wsparcie finansowe w wysokości 400 tysięcy zł przekazane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne Caritasowi Polska, w ramach akcji #WdzięczniMedykom, pozwoliło na wyposażenie 14 placówek medycznych w środki ochrony osobistej oraz kolejnych dwóch w respiratory. To kolejna inicjatywa PSE ukierunkowana na pomoc w przeciwdziałaniu COVID-19. W sumie w tym roku PSE przeznaczyły na ten cel blisko 2 mln zł.

„Caritas Polska od początku epidemii w Polsce wspiera medyków w ich walce o zdrowie i życie pacjentów. Dzięki takim partnerom jak Polskie Sieci Elektroenergetyczne możemy docierać z pomocą również do mniejszych placówek w tych regionach, gdzie sytuacja jest dziś wyjątkowo trudna. To pomoc, która ratuje życie i z serca za nią dziękujemy” – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Na mocy porozumienia Caritas Polska i PSE, podpisanego wiosną, pomoc miała być przekazywana w dwóch etapach. Przyjęto bowiem, że jesień, na którą przewidywano drugą falę pandemii, może być trudnym czasem dla służb medycznych, co znalazło swoje potwierdzenie w rzeczywistości.

W lecie br. – w pierwszym etapie współpracy – pomoc została skierowana do sześciu placówek, z których każda otrzymała pakiet środków ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, fartuchy oraz termometry bezdotykowe) o wartości ponad 24 tys. zł. Pakiety trafiły do: Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, Szpitala Puckiego, Szpitala im. F. Ceynowy w Wejherowie, Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. doktora Kazimierza Hoło w Nowym Tomyślu oraz SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

W ramach drugiego etapu akcji Caritasu i PSE w listopadzie zostało wspartych kolejnych 10 placówek w całym kraju. Caritas Polska przekazał maseczki chirurgiczne, maski FFP2, rękawiczki oraz fartuchy ochronne do: Wojewódzkiego Szpitala im. NMP w Częstochowie, Szpitala Powiatowego Kartuzach, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach, Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie, Domu Pomocy Społecznej im. Św. Rodziny prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu we Wrocławiu oraz Domu Emeryta w Brańszczyku.

Ponadto Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce i Piekarskie Centrum Medyczne w Piekarach Śląskich otrzymały po jednym respiratorze. Druga transza pomocy miała wartość łącznie ponad 250 tys. zł.

„Wsparcie otrzymały instytucje znajdujące się w miejscowościach, gdzie istnieje lub powstaje infrastruktura PSE. Jest to dla nas wyraz odpowiedzialności i solidarności ze społecznościami lokalnymi” – mówi Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

Współpraca z Caritas to niejedyna forma pomocy w walce z COVID-19 zrealizowana przez spółkę w 2020 roku. Darowizny zostały przekazane także do Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego, m.in. respiratorów, pulsoksymetrów, aparatów do leczenia tlenem czy środków ochrony osobistej.

Z kolei Centralnej Bazie Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach przekazano samochód dostawczy typu furgon do przewożenia próbek laboratoryjnych, a Szpital Św. Józefa w Mikołowie otrzymał dofinansowanie na zakup szpitalnego systemu informacyjnego. Dodatkowo ponad 40 samorządów otrzymało od PSE pakiety środków ochrony osobistej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this