Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Rada powiatu wciąż bez komisji rewizyjnej! Wyrok Sądu Administracyjnego dopiero 10 kwietnia!

Wciąż nie wiemy jak rozstrzygnie się sprawa Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Ostrowieckiego. Sąd Administracyjny w Kielcach miał dzisiaj wydać werdykt w tej sprawie. Jak udało się nam dowiedzieć – decyzję podejmie dopiero 10 kwietnia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku radni powiatowi z Ostrowca Świętokrzyskiego wybierali komisje stałe rady, w tym tę najważniejszą – komisję rewizyjną. Nie znalazł się w niej żaden z radnych PiS, chociaż według „Ustawy o samorządzie powiatowym” w skład tej komisji wchodzą przedstawiciele wszystkich klubów.

Wojewoda Świętokrzyski wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, stwierdzając, że komisja rewizyjna nie została wybrana zgodnie z ustawą. Sprawa trafiła do Sądu Administracyjnego, ponieważ z decyzją wojewody nie zgodziła się z kolei większość w Radzie Powiatu Ostrowieckiego.

Dzisiaj, 28 marca odbyła się w tej sprawie rozprawa w Sądzie Administracyjnym w Kielcach, jednak Sąd odroczył wydanie ogłoszenia na 10 kwietnia.

Komisja rewizyjna m.in. kontroluje działalność zarządu powiatu i powiatowych jednostek organizacyjnych. W skład komisji rewizyjnej wchodzą radni, w tym przedstawiciele wszystkich klubów, z wyjątkiem radnych pełniących funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady oraz radnych będących członkami zarządu.
Komisja rewizyjna opiniuje wykonanie budżetu powiatu i występuje z wnioskiem do rady powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium zarządowi. Wniosek w sprawie absolutorium podlega zaopiniowaniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Komisja rewizyjna wykonuje inne zadania zlecone przez radę powiatu w zakresie kontroli.

Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this