Znajdź nas na

FAKTY

Radna apeluje, aby zrezygnować z fajerwerków w Sylwestra!

Agnieszka Rogalińska, radna powiatowa z KWW Jarosława Górczyńskiego podczas wczorajszej (czwartek, 30 grudnia) sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego zaapelowała, aby podczas Sylwestra pamiętać o zwierzętach, rezygnując z tradycyjnych fajerwerków na rzecz pokazów laserowych i małego confetti. – Głośne wystrzały drodzy państwo i wybuchy bywają bardzo niebezpieczne dla zwierząt – mówiła podczas sesji radna.

Zdjęcie ilustracyjne: Agnieszka Rogalińska, radna powiatowa z KWW Jarosława Górczyńskiego, członek Zarządu Powiatu Ostrowieckiego Górczyńskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Chciałam zwrócić się do państwa z prośbą, a jednocześnie apelem. Zwracam się z tym apelem, jako właścicielka zwierząt, jako właścicielka suni, małej suni Koko, ale myślę, że mówię tutaj również w imieniu wszystkich moich kolegów klubowych, ponieważ między nami są właściciele psów, kotów, innego rodzaju czworonożnej, czy dwunożnej ferajny  – mówiła podczas wczorajszej (czwartek, 20 grudnia) sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, Agnieszka Rogalińska, radna z KWW Jarosława Górczyńskiego. 

Prosiła radnych, aby przyłączyli się do akcji „Kocham zwierzęta, nie strzelam w Sylwestra”. Przypomniała, że to czas zabawy dla ludzi, natomiast dla zwierząt jest to czas wielkiej udręki. 

– Myślę drodzy państwo, że wszyscy ci, którym na sercu leży właśnie dobro zwierząt, którzy mają zwierzęta, dla których zwierzęta są częścią ich rodzin, przyjaciółmi, ale też oczywiście tymi mniejszymi braćmi, o których trzeba szczególnie dbać, będą mnie rozumieli, będą wiedzieli dlaczego do takiej akcji szczególne zachęcam. Głośne wystrzały drodzy państwo i wybuchy bywają bardzo niebezpieczne dla zwierząt.  Zwierzęta niestety wystraszają się się, uciekają, nabywają wielkiego stresu, później naprawdę ciężko jest bardzo, aby wróciły do dawnej formy psychicznej, w związku z tym drodzy państwo zachęcam serdecznie, abyście wy sami nie strzelali, zachęcam również do tego, abyście tłumaczyli w swoich rodzinach, aby odłożyć na bok fajerwerki, aby zająć może miejsce fajerwerków właśnie jakimiś małymi confetti, czy skupić się na pokazach laserowych. Do tego drodzy państwo serdecznie zachęcam, bardzo o to proszę i mam nadzieję, że wielu z nas będzie akurat w tym roku, świętując tego Sylwestra, myślało o swoich czworonożnych i nie tylko – przyjaciołach – podsumowała Agnieszka Rogalińska.    

 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this