Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Radni ostrowieckiego PiS-u: Powiat ma 18 mln na koncie? Niech choć połowę przekaże na ostrowiecki szpital!

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego apeluje do starosty powiatu ostrowieckiego, a także radnych opozycji o podjęcie działań umożliwiających podwyższenie poziomu bezpieczeństwa personelu i pacjentów szpitala w Ostrowcu Św. – Apel skierowaliśmy zarówno do starosty Marzeny Dębniak, jak i Zarządu Powiatu ponieważ w tak trudnej sytuacji rząd i samorządy podejmują wiele różnorodnych działań i ciężko pracują dla mieszkańców, a w powiecie ostrowieckim tej aktywności nie ma. Oczekujemy, że starosta Marzena Dębniak i Zarząd Powiatu przekażą 9 milionów na ostrowiecki szpital zamiast trzymać je na koncie – wyjaśnia Zbigniew Duda, przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że sytuacja w ostrowieckim Zespole Opieki Zdrowotnej nie jest najlepsza radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości alarmują nie tylko pacjenci placówki, ale i pracownicy szpitala. Ci ostatni boją się nie tylko utraty pracy, ale przede wszystkim martwią o swoje bezpieczeństwo.

Z apelem o podjęcie nadzwyczajnych działań, umożliwiających podwyższenie poziomu bezpieczeństwa personelu i pacjentów szpitala do Marzeny Dębniak, starosty ostrowieckiego, a także  radnych opozycji, zwrócił się dziś Klub Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego. 

– Zagrożenie wirusem, z którym mierzy się nasze społeczeństwo, wymaga zdecydowanych działań zarówno ze strony władz centralnych jak i samorządów każdego szczebla. Troska o bezpieczeństwo i zdrowie ludzi musi być priorytetem dla każdego, kto choć w minimalnym stopniu może przyczynić się do realizacji tych celów. Zaniepokojeni licznymi, coraz częściej docierającymi do nas informacjami o niewystarczającym poziomie bezpieczeństwa pracowników ostrowieckiej lecznicy oraz pacjentów w niej przebywających podczas pandemii, zwracamy się z apelem o pilne przekazanie przynajmniej połowy środków  z kwoty 18 mln zł. zgromadzonych na rachunkach Powiatu Ostrowieckiego na koniec 2019 roku – w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego napisał Zbigniew Duda.

Zdaniem Klubu PiS pieniądze te, pozwolą na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa zarówno personelu jak i pacjentów szpitala, a tym mieszkańców powiatu ostrowieckiego. 

– W obecnych okolicznościach bezpieczeństwo zdrowotne powinno stanowić cel nadrzędny wszelkich działań zarówno zarządu powiatu jak i dyrekcji szpitala.W tej wyjątkowej sytuacji prosimy przede wszystkim o respektowanie wartości najwyższych, jakimi są zdrowie i życie ludzkie – wyjaśnia Zbigniew Duda.  


Sytuacja ostrowieckiego szpitala najlepsza nie jest. Wczoraj na oficjalnej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. pojawił się apel od Marzeny Dębniak, starosty powiatu ostrowieckiego, w którym zwróciła się o wsparcie finansowe ostrowieckiej placówki medycznej.

 – Zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe ostrowieckiego szpitala. W okresie walki z koronawirusem chcemy doposażyć personel szpitala w niezbędne środki ochrony osobistej. Wszystkie wpłaty zostaną przeznaczone na zakup maseczek, rękawiczek, kombinezonów, płynów dezynfekcyjnych i produktów ochrony dla personelu- apeluje Starosta Marzena Dębniak.

Pytanie tylko dlaczego Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. nie sięgnęło najpierw do pieniędzy, zgromadzonych na rachunku Powiatu Ostrowieckiego, których stan pod koniec 2019 roku wynosił 18 mln zł, szukając wsparcia u innych? I jak ma się do tego wypowiedź Andrzeja Gruzy, dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św,. który 19 marca w rozmowie telefonicznej mówił nam:

– My mamy pewne zapasy i zapotrzebowujemy kolejne. Także myślę, że te niezbędne są zabezpieczone. Oczywiście nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, zresztą jest to fizycznie nawet niemożliwe, żeby ktoś pracował cały dzień w kombinezonie,  ponieważ by się po prostu przegrzał. Tego rodzaju zabezpieczenia powinny być stosowane w przypadku, kiedy mamy do czynienia z pacjentem przynajmniej podejrzanym o koronawirus – wyjaśniał wówczas Andrzej Gruza. 

Źródło: Klub Prawa i Sparwiedliwości


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

W Chocimowie pamiętają o tradycji! Monika Major: W modlitwie siła, a w figurce nadzwyczajna moc! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this