Znajdź nas na

FAKTY

Radni ostrowieckiego PiS-u: Powiat ma 18 mln na koncie? Niech choć połowę przekaże na ostrowiecki szpital!

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego apeluje do starosty powiatu ostrowieckiego, a także radnych opozycji o podjęcie działań umożliwiających podwyższenie poziomu bezpieczeństwa personelu i pacjentów szpitala w Ostrowcu Św. – Apel skierowaliśmy zarówno do starosty Marzeny Dębniak, jak i Zarządu Powiatu ponieważ w tak trudnej sytuacji rząd i samorządy podejmują wiele różnorodnych działań i ciężko pracują dla mieszkańców, a w powiecie ostrowieckim tej aktywności nie ma. Oczekujemy, że starosta Marzena Dębniak i Zarząd Powiatu przekażą 9 milionów na ostrowiecki szpital zamiast trzymać je na koncie – wyjaśnia Zbigniew Duda, przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że sytuacja w ostrowieckim Zespole Opieki Zdrowotnej nie jest najlepsza radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości alarmują nie tylko pacjenci placówki, ale i pracownicy szpitala. Ci ostatni boją się nie tylko utraty pracy, ale przede wszystkim martwią o swoje bezpieczeństwo.

Z apelem o podjęcie nadzwyczajnych działań, umożliwiających podwyższenie poziomu bezpieczeństwa personelu i pacjentów szpitala do Marzeny Dębniak, starosty ostrowieckiego, a także  radnych opozycji, zwrócił się dziś Klub Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego. 

– Zagrożenie wirusem, z którym mierzy się nasze społeczeństwo, wymaga zdecydowanych działań zarówno ze strony władz centralnych jak i samorządów każdego szczebla. Troska o bezpieczeństwo i zdrowie ludzi musi być priorytetem dla każdego, kto choć w minimalnym stopniu może przyczynić się do realizacji tych celów. Zaniepokojeni licznymi, coraz częściej docierającymi do nas informacjami o niewystarczającym poziomie bezpieczeństwa pracowników ostrowieckiej lecznicy oraz pacjentów w niej przebywających podczas pandemii, zwracamy się z apelem o pilne przekazanie przynajmniej połowy środków  z kwoty 18 mln zł. zgromadzonych na rachunkach Powiatu Ostrowieckiego na koniec 2019 roku – w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Ostrowieckiego napisał Zbigniew Duda.

Zdaniem Klubu PiS pieniądze te, pozwolą na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa zarówno personelu jak i pacjentów szpitala, a tym mieszkańców powiatu ostrowieckiego. 

– W obecnych okolicznościach bezpieczeństwo zdrowotne powinno stanowić cel nadrzędny wszelkich działań zarówno zarządu powiatu jak i dyrekcji szpitala.W tej wyjątkowej sytuacji prosimy przede wszystkim o respektowanie wartości najwyższych, jakimi są zdrowie i życie ludzkie – wyjaśnia Zbigniew Duda.  


Sytuacja ostrowieckiego szpitala najlepsza nie jest. Wczoraj na oficjalnej stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. pojawił się apel od Marzeny Dębniak, starosty powiatu ostrowieckiego, w którym zwróciła się o wsparcie finansowe ostrowieckiej placówki medycznej.

 – Zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe ostrowieckiego szpitala. W okresie walki z koronawirusem chcemy doposażyć personel szpitala w niezbędne środki ochrony osobistej. Wszystkie wpłaty zostaną przeznaczone na zakup maseczek, rękawiczek, kombinezonów, płynów dezynfekcyjnych i produktów ochrony dla personelu- apeluje Starosta Marzena Dębniak.

Pytanie tylko dlaczego Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. nie sięgnęło najpierw do pieniędzy, zgromadzonych na rachunku Powiatu Ostrowieckiego, których stan pod koniec 2019 roku wynosił 18 mln zł, szukając wsparcia u innych? I jak ma się do tego wypowiedź Andrzeja Gruzy, dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św,. który 19 marca w rozmowie telefonicznej mówił nam:

– My mamy pewne zapasy i zapotrzebowujemy kolejne. Także myślę, że te niezbędne są zabezpieczone. Oczywiście nie ma takiej możliwości, ani potrzeby, zresztą jest to fizycznie nawet niemożliwe, żeby ktoś pracował cały dzień w kombinezonie,  ponieważ by się po prostu przegrzał. Tego rodzaju zabezpieczenia powinny być stosowane w przypadku, kiedy mamy do czynienia z pacjentem przynajmniej podejrzanym o koronawirus – wyjaśniał wówczas Andrzej Gruza. 

Źródło: Klub Prawa i Sparwiedliwości


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this